fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Kaczyński: Można szukać rozwiązań zgodnych z konstytucją

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Ta konstytucja pewnie będzie obowiązywała w Polsce jeszcze długo, być może wiele, wiele lat, bo na większość konstytucyjną w tej chwili raczej szans nie ma - stwierdził Jarosław Kaczyński w Polsat News.

Kaczyński w rozmowie z Dorotą Gawryluk oświadczył, że w ramach obowiązującej konstytucji "da się naprawić Polskę".

Prezes PiS jest zdania, że przeciwnicy PiS zmienić konstytucji nie chcą, a wystarczy zanalizować naszą ordynację wyborczą", żeby się przekonać, jak wielka przewaga musiałaby być do jej zmiany.

Czytaj także: Kaczyński i Morawiecki przedstawiają plany na pierwsze 100 dni rządu

Na taką, według Kaczyńskiego "w tej chwili raczej nie ma szans".

Prezes rządzącej partii zapewnił jednak, że co prawda w ramach obowiązującej konstytucji "są pewne ograniczenia", Ale jednak "bardzo dużo da się zrobić".

Kaczyński zapewnił, że "ograniczeń nie można ominąć", ale można szukać takich rozwiązań, które zmienia Polskę w zgodzie z konstytucją.

Szef partii rządzącej stwierdził, że w kontynuacji obecnej polityki bardzo liczy na premiera Mateusza Morawieckiego, który jego zdaniem ma po pierwsze bardzo dobre stosunki z najważniejszymi politykami UE i rozmawia z nimi "często kilka razy dziennie", a po drugie - w świecie zachodniej Europy "czuje się jak ryba w wodzie".

- W polskiej polityce w ciągu tych 30. ostatnich lat, kiedy mogłem to z bliska obserwować, nikogo zdolniejszego niż on nie było - powiedziała Jarosław Kaczyński

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA