fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Schetyna chce debaty z Kaczyńskim. Mazurek: Lawiruje

Beata Mazurek
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Grzegorz Schetyna lawiruje, wymyśla debatę, bo nie chce odpowiedzieć na pytanie o euro, a Polacy tę odpowiedź powinni poznać - napisała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna wezwał prezesa PiS jako reprezentanta Zjednoczonej Prawicy do debaty o miejscu Polski w UE.

To reakcja na przedstawioną w środę przez Jarosława Kaczyńskiego deklarację ws. euro w Polsce (prezes PiS chce, aby podpisali ją lider PO, Grzegorz Schetyna i lider Kukiz'15, Paweł Kukiz), w której prezes PiS postuluje, by wprowadzić euro dopiero wtedy, gdy Polska dogoni pod względem siły gospodarki państwa Europy zachodniej.

Jednocześnie Schetyna proponuje dyskusję o "niegodnym traktowaniu" przez PiS nauczycieli.

Na propozycję lidera Platformy Obywatelskiej odpowiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. "PiS oczekuje od Schetyny podpisania - w imieniu Koalicji Europejskiej - „prostej deklaracji". Uchylanie się od odpowiedzi wskazuje na to, że KE jest za przyjęciem euro. Schetyna lawiruje, wymyśla debatę, bo nie chce odpowiedzieć na pyt. o euro,a Polacy tę odpowiedź powinni poznać" - napisała na Twitterze.

"To jest kluczowe pytanie, ponieważ większość Polaków euro nie chce. Schetyna unika odpowiedzi, bo jest "na tak" - czym naraża się wyborcom. Nie może powiedzieć "nie" dla euro, bo narazi się Niemcom. Szkoda, że znów interes innych jest ważniejszy od Polaków" - dodała w kolejnym wpisie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA