fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Dworczyk: Zapamiętamy Broniarza ze zdjęć ze Schetyną i Kijowskim

Michał Dworczyk
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Pan Sławomir Broniarz postawił dzisiaj ten spór i słuszne oczekiwania nauczycieli w centrum politycznej awantury, która jest w istocie wzięciem jako zakładników uczniów - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Szef Kancelarii Premiera ocenił, że Broniarza "ponosi fantazja polityczna", na którą rządzący się nie zgadzają.

Zapewnił też, że rząd zapewni możliwość odbycia egzaminów, zaś szef Związku Nauczycielstwa Polskiego zostanie zapamiętany ze wspólnych zdjęć obok Schetyny i Kijowskiego.

Pytany, dlaczego premier Morawiecki nie spotyka się z protestującymi nauczycielami, Dworczyk odparł, że "premier spotyka się z różnymi grupami zawodowymi, również z nauczycielami".

-W najbliższy poniedziałek, 25 marca, odbędzie się posiedzenie prezydium Rady Dialogu Społecznego, będzie tam kilkoro przedstawicieli rządu, będą też zapewne zaproszeni przedstawiciele związków, bo spotkanie jest poświęcone tematom oświaty - mówił Dworczyk, przekonując, że będzie to dobre miejsce i dobry moment do dalszego dialogu.

Michał Dworczyk mówił także o dzisiejszym wysłuchaniu przed TSUE ws. pytań prejudycjalnych.

Za zaskakującą uznał Dworczyk decyzję, że rzecznik generalny TSUE wyda orzeczenie 23 maja - na 3 dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Przypomniał, że również tuż przed wyborami samorządowymi w Polsce TSUE wydał orzeczenie "w sprawach dotyczących naszej polityki wewnętrznej" (TSUE zdecydował wówczas o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczących przechodzenia sędziów SN w stan spoczynku).

Szef Kancelarii jest zdania, że 23 maja nie jest datą przypadkową, i zasugerował, że "przynajmniej część osób, które są zaangażowane w cały ten proces, może mieć intencje polityczne".

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA