fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Antoni Macierewicz: Rosja chce zacisnąć Polsce pętlę na szyi

Antoni Macierewicz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Rosjanie rozpoczęli ofensywę nacisków na Polskę, żadne ustępstwo nie będzie jej satysfakcjonowało - uważa były szef MON Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz uważa, że Rosja chce przywrócić uzależnienie Polski od władz na Kremlu. 

- Rosjanie rozpoczęli ofensywę nacisków na Polskę, żadne ustępstwo nie będzie jej satysfakcjonowało - stwierdził były szef MON w TVP.

- Temu służy Nord Stream 2 budowany razem z Niemcami, żeby zacisnąć Polsce pętlę na szyi - dodał.

Macierewicz mówił również o zaplanowanej na dziś debacie na temat katastrofy smoleńskiej. Na posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu uczestnicy zagłosują nad raportem i rezolucją w tej sprawie. Rezolucja zawiera wezwanie strony rosyjskiej do zwrotu Polsce wraku samolotu Tu-154M. 

- Jak wiadomo, kilka miesięcy temu Komisja Praw Człowieka przyjęła raport, który dzisiaj będzie głosowany na Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. To dobry raport, jasno definiujący odpowiedzialność rosyjską, porównujący ja z działaniami z czasów II wojny światowej - mówił Macierewicz.

- Rzeczywiście jednoznacznie stający po stronie polskiej, zobaczymy jak będzie wyglądała debata, zobaczymy jak będą wyglądały efekty głosowania - dodał.

Źródło: TVP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA