fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Morawiecki: Polska ma być wszystkich Polaków

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Nasi poprzednicy - trzeba tak brutalnie powiedzieć, nazwać rzeczywistość - zwijali Polskę, posterunki policji (...) zwijali tory kolejowe - przekonywał w Gdańsku premier Mateusz Morawiecki w czasie spotkania z mieszkańcami w Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

- Będziemy konsekwentnie naprawiać państwo. Będziemy pozbywać się tych różnych zaszłości, błędów, a bardzo często również i dużo gorzej niż tylko błędów - mówił szef rządu.

Morawiecki przekonywał, by "wierzyć w nasze możliwości". - Myśmy uwierzyli w to, że razem ze społeczeństwem jesteśmy w stanie przebudować Polskę. Dzisiaj jesteśmy po tych kilku miesiącach wielkich, bardzo potężnych ciosów cały czas bardzo silni. Wszystkich tu na tej sali, ale też rodaków bardzo proszę o dalsze zaufanie, o wsparcie. Mimo wielkich zmagań na arenie międzynarodowej, choćby w Unii Europejskiej. Tam zauważono, że już nie damy się kupić politykom poklepywania po plecach, że jesteśmy samodzielnym państwem, suwerennym, który realizuje swoją politykę, również politykę przebudowy wymiaru sprawiedliwości - powiedział.

- Zostaliśmy w związku z tym uderzeni artykułem siódmym - dodał premier, twierdząc, że kraje Europy Zachodniej "nie rozumieją postkomunistycznej Europy, bo nie żyły tutaj". - Dlatego to, co robimy, co robię w Brukseli, ostatnio w Sofii na spotkaniach ze wszystkimi komisarzami. Tłumaczymy, dlaczego jest potrzebna przebudowa polskiego wymiaru sprawiedliwości, polskiego wymiaru podatkowego, skarbowego – tłumaczył Morawiecki.

-  Jesteśmy atakowani, ponieważ podstawowe pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać, brzmi tak: czyja ma być Polska? Kogo ma być Polska? Czy wszystkich Polaków, czy wybranych grup Polaków? - analizował premier. Odpowiedział, że "Polska ma być wszystkich Polaków". To model, do którego dążymy. Chcę też to pokazać jako pewnego rodzaju nową filozofię również podejścia do polityki, spraw społecznych. Można powiedzieć, że to Polska mocy kontra Polska niemocy – argumentował Mateusz Morawiecki w Gdańsku.

Podczas spotkania w Sali BHP doszło do przepychanek z udziałem przeciwników PiS i uczestników wydarzenia.

Jak informuje TVN24, w czasie zadawania pytań wzniesiono m.in. transparent z napisem "Pycha i szmal". Część zgromadzonych wyjęła egzemplarze konstytucji i wznosiła okrzyki "kłamca", "Solidarność", "Lech Wałęsa". Na miejscu interweniowała policja, a premier Morawiecki opuścił pomieszczenie.

Źródło: rp.pl/ 300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA