fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Marcin Mastalerek: Dobre sondaże uśpiły PiS

Marcin Mastalerek
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Prawo i Sprawiedliwość potrzebuje bardziej aktywnej polityki, jest uśpione sondażami i słabą opozycją - twierdzi były rzecznik tej partii Marcin Mastalerek.

Według Mastalerka, gościa wczorajszych "Faktów po Faktach", wiele działań obecnego obozu rządzącego spowodowanych jest "upojeniem" dobrymi wynikami sondażowymi.

Dodatkowym czynnikiem, który usypia czujność partii Jarosława Kaczyńskiego, ma być słaba opozycja parlamentarna.

Mastalerek ostrzegał przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Mają być według niego trudne dla Prawa i Sprawiedliwości.

Były rzecznik zarzucił partii, że "strasznie pompuje oczekiwania", a wybory samorządowe mogą być pierwszym po trzech latach testem, w którym wyborcy będą chcieli rozliczyć PiS.

- Nie wiem, z jakiego powodu, ale Prawo i Sprawiedliwość strasznie pompuje oczekiwania, strasznie podnosi poprzeczkę. To zawsze jest błąd - zauważył.

Największe szanse na wyborczy sukces Mastalerek daje kandydatom niezależnym oraz Polskiemu Stronnictwu Ludowemu. PSL, według niego, w sondażach oscyluje w okolicach progu wyborczego i dlatego oczekiwanie wobec niego są niskie. Tymczasem "bardzo mocne w samorządach" PSL może liczyć na ok. 20 proc. poparcia - uważa Marcin Mastalerek.

 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA