fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Suski: Tuskowi nie po drodze ze zwykłymi Polakami

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Platforma Obywatelska trzyma ze wszystkimi, którzy są przeciwko nam - mówił w TV Republika poseł PiS Marek Suski. Jego zdaniem PO w ten sposób "psuje państwo".

Suski oskarżył PO o "bronienie starych układów" zamiast interesów obywateli. Jego zdaniem politycy Platformy "przeszli na stronę Europy".

Poseł PiS skrytykował też Donalda Tuska, który - jak stwierdził - "przestał czuć się Polakiem". - Nie po drodze mu jest ze zwykłymi Polakami. Dlatego nie popraliśmy jego kandydatury na drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej - dodał. Jego zdaniem szef Rady Europejskiej teraz mści się na PiS za brak poparcia dla jego kandydatury.

Jednocześnie Suski zarzucił Tuskowi, że ten "oszukiwał Polaków" czego mają dowodzić ustalenia komisji badającej aferę Amber Gold (Suski zasiada w tej komisji).

Pytany o spór Andrzeja Dudy z Antonim Macierewiczem Suski stwierdził, że "panowie osiągają kompromis, ale mają na to swój sposób". Mówiąc o prezydencie powiedział, że "bardzo go lubi" ale dodał, że "to jest młody polityk i człowiek, któremu czasem wyrwie się coś, co nie powinno".

Suski przekonywał też, że fakt, iż spór prezydenta z szefem MON jest upubliczniony świadczy o transparentności władzy. - Jeśli są różnice zdań, to obywatele mają prawo o tym wiedzieć - stwierdził zarzucając poprzedniej ekipie, że ta ukrywała spory między Donaldem Tuskiem a Bronisławem Komorowskim.

Źródło: TV Republika
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA