Prawo i Sprawiedliwość

Anna Siarkowska: PiS jest mniej wolnorynkowy, niż kiedy rządził za pierwszym razem

tv.rp.pl
- Prawo i Sprawiedliwość jest dziś dużo mniej wolnorynkowe, niż było wtedy, kiedy rządziło za pierwszym razem. Natomiast są takie obszary wspólne, w których możemy współdziałać - powiedziała Anna Siarkowska, która wraz z Małgorzatą Janowską ogłosiła założenie Partii Republikańskiej i dołączyła do sejmowego klubu Zjednoczonej Prawicy.

- Do tej pory Republikanie angażowali się w różne ruchy polityczne, byliśmy rozproszeni i nie mieliśmy własnej reprezentacji, własnej partii politycznej. Dziś się to zmienia, jesteśmy zjednoczeni i razem, w ramach właśnie Partii Republikańskiej, będziemy częścią Zjednoczonej Prawicy - mówiła Siarkowska w TVP Info.

- Należy pamiętać, że Republikanie już od dawna wspierali "dobrą zmianę". Nasi członkowie (...) wspierali dzisiejszy rząd, pełniąc różne funkcje, w tym funkcje sekretarzy stanu - dodała polityk. - Dla nas jest to dziś naprawdę wielki dzień, wielka szansa, wreszcie możemy być razem i możemy wspólnie działać dla dobra Polski. Oczywiście mamy tego świadomość, że nie jesteśmy w stanie zmienić wszystkiego, Prawo i Sprawiedliwość jest dziś dużo mniej wolnorynkowe, niż było wtedy, kiedy rządziło za pierwszym razem. Natomiast są takie obszary wspólne, w których możemy współdziałać, w szczególności obrona narodowa, prawo do posiadania broni czy polityka prorodzinna. I w tych obszarach będziemy na pewno wykazywać naszą merytoryczną aktywność - mówiła posłanka, która do Sejmu dostała się z list Kukiz'15.

Siarkowska stwierdziła, że dzięki dołączeniu do klubu Zjednoczonej Prawicy "środowisko republikańskie nareszcie mogło być zjednoczone". - Republikanie są dziś zarówno w PiS, w Polsce Razem, w partii Wolność, a także w innych ugrupowaniach. Natomiast dzisiaj jest ten moment przełomowy, moment, w którym zakładamy Partię Republikańską i wreszcie mamy coś swojego - powiedziała.

- To, na czym chcielibyśmy się w głównej mierze oprzeć, czym chcielibyśmy się zająć, to są właśnie sprawy, które są nam od lat bliskie, od lat w tym obszarze działamy - myślę tutaj o sferze bezpieczeństwa, polityki demograficznej i prorodzinnej oraz oczywiście o kwestiach ekonomii - o niskich podatkach - dodała gość TVP Info.

- Jako Republikanie chcielibyśmy oprócz tego, że oczywiście będziemy głosować i głosujemy za uszczelnieniem systemu podatkowego, walcząc chociażby czy z mafią VAT-owską, czy mafią paliwową, wolelibyśmy jeszcze głosować za niższymi podatkami. Ale myślę, że na wszystko przyjdzie czas - zapowiedziała Anna Siarkowska.

Źródło: rp.pl/TVP Info

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL