Prawo i Sprawiedliwość

Dominik Tarczyński: Politycy PO są opętani

rp.pl
- Byliście po prostu podnóżkiem Niemców i podnóżkiem UE i trzeba znaleźć balans, ponieważ byliście traktowani jak dziecko, które jest prowadzone i całowane w czółko - mówi o Platformie Obywatelskiej poseł PiS Dominik Tarczyński.

Dominik Tarczyński z PiS i rzecznik PO Jan Grabiec byli gośćmi programu "Tak czy Nie" w Polsat News. Poseł Prawa i Sprawiedliwości mówił o zbliżających się wyborach samorządowych. Sondażowy wynik jego partii tłumaczył faktem, że PiS rzeczywiście realizuje swój program. Grabiec zadeklarował, że program Platformy Obywatelskiej zostanie przedstawiony jesienią.

Komentując kwestię przyjęcia do Polski uchodźców Tarczyński powiedział, że uchodźcy nie lecą przez pół świata po social. - Takie osoby to nielegalni imigranci, a nie uchodźcy - mówił poseł PiS. - Jeśli Kościół, papież Franciszek, prymas Polski nie jest w stanie nawet przekonać posłów PiS-u do tego, że trzeba udzielić pomocy - odpowiedział Grabiec. 

Politycy mówili również o możliwości uzyskania odszkodowania od Niemiec za zniszczenie Polski w czasie II wojny światowej. - Chcemy, żeby prawo międzynarodowe zostało wyegzekwowane. My nigdy nie zrzekliśmy się tych pieniędzy - skomentował Tarczyński.

- Gdyby było tak, że jesteśmy szantażowani w jakiejś sprawie powinniśmy stanąć obok rządu i go wspierać, ale problem polega na tym, że rząd PiS szantażuje całą Europę i żąda współczucia z tego powodu. Jesteście jak dziecko, które się obraża - powiedział poseł PO. - Lepiej być dzieckiem niż dorosłym facetem, który jest w czółko całowany jak Donald Tusk przez Junckera - odpowiedział Tarczyński.

Więcej: Polsat News

Źródło: Polsat News

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL