fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Krystyna Pawłowicz do Beaty Szydło: Żadnych korytarzy humanitarnych

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Krystyna Pawłowicz apeluje do Beaty Szydło, by nie godziła się na wprowadzanie korytarzy humanitarnych. "Uczmy się na cudzych samobójczych błędach" - pisze posłanka PiS.

O korytarze humanitarne od dłuższego czasu apeluje papież Franciszek, który jako pierwszy zdecydował się na taką formę pomocy. W kwietniu 2016 r., gdy odwiedzał grecką wyspę Lesbos, zabrał stamtąd do Rzymu trzy rodziny uchodźców. 

Zgodę na organizowanie w Polsce przez Caritas korytarza humanitarnego dla uchodźców z krajów ogarniętych wojną wyrazili w zeszłym roku biskupi podczas 373. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Przed długi czas głos duchownych był pomijany, jednak w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Beata Szydło przyznała, że rząd bierze pod uwagę takie rozwiązanie.

 

Pomysłu nie popiera Krystyna Pawłowicz. "PANI PREMIER, Proszę w imieniu naszych wyborców, w imieniu Polaków: ŻADNYCH "korytarzy humanitarnych" !!!" - napisała na Facebooku posłanka PiS.

"Media twierdzą, że naciski na Rząd są BEZ PRZERWY olbrzymie. Mimo, że gospodarze naszej ziemi, my, Polacy jesteśmy temu wprost histerycznie przeciwni. Kto chce nas złamać?... POMAGAJMY potrzebującym w miejscu ich zamieszkania, bo tylko taka pomoc jest humanitarna" - pisze dalej Pawłowicz.

Posłanka uważa, że Polacy nie wybaczą Prawu i Sprawiedliwości takiej decyzji. "NIE uchylajmy drzwi inwazji islamskiej pod żadnym zwodniczym, niby niegroźnym pretekstem!!! POLACY NAM ZAUFALI i nie wybaczą uległości podstępnym naciskom, wymierzonym przecież ostatecznie w polski katolicyzm i w naszą narodową tożsamość. Przecież to każdy widzi. Uczmy się na cudzych samobójczych błędach." - czytamy.

"Wymuszanie na Rządzie zgody na jakieś tajne, niechciane przez nas, niejasne "korytarze", odbieram osobiście jako formę hybrydowego zamachu na Polskę !!! Bezpieczną, chrześcijańską Polskę musimy przecież zostawić następnym pokoleniom. Proszę NIKOMU nie ustępować, nie narażać naszej wiary, nie ryzykować życiem Polaków, nie płacić za cokolwiek losem naszej Ojczyzny. PROSZĘ PANIĄ" - kończy Pawłowicz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA