Prawnicy

2018: tłusty rok dla prawników

Fotolia.com
Nowe obowiązki dla firm spowodują wzrost popytu na usługi specjalistów. Mogą oni liczyć na duże zyski.

Po dwóch latach ofensywy legislacyjnej rządu przybędzie klientów biurom rachunkowym. Około 1,5 miliona najmniejszych firm będzie musiało od lutego co miesiąc przesyłać fiskusowi ewidencję VAT w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego. Wielu przedsiębiorców nie poradzi sobie bez pomocy księgowego.

Zmiany w podatkach to tylko niewielki fragment regulacji, do których w najbliższym czasie będą musieli się dostosować polscy przedsiębiorcy.

– Stałe doregulowywanie poszczególnych sektorów gospodarki przełoży się na wzrost popytu na doradztwo, w tym audyty prawne umożliwiające firmom dostosowanie się m.in. do unijnej dyrektywy, która zrewolucjonizuje sposób dystrybucji produktów finansowych – zauważa Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons.

Zdaniem mec. Józefa Palinki, szefa praktyki postępowań spornych w kancelarii DZP, przyszły rok to okres żniw dla kancelarii prawniczych w zakresie RODO. Nowe przepisy mają wejść w życie 25 maja. Przewidują wiele nowych obowiązków dla wszystkich przedsiębiorców i jednocześnie ogromne kary, do 20 mln euro, za ich niewykonanie.

– To wszystko sprawia, że mamy ręce pełne roboty i spodziewamy się jej jeszcze więcej w nowym roku – podsumowuje Zbigniew Korba, partner w Deloitte Legal.

Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL