fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezes Koła Gospodyń Wiejskich nie straci mandatu radnego - wyrok WSA

Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Sejmie
Fotorzepa, Radek Paterski Radek Paterski
Prezes Koła Gospodyń Wiejskich nie straci mandatu radnego, ponieważ rada gminy nie udowodniła, aby stowarzyszenie prowadziło działalność gospodarczą.

W październiku 2019 roku rada gminy podjęła uchwałę, w której stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnej. Powołano się na art. 24f ust.1 ustawy o samorządzie gminnym. W myśl tego przepisu radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności.

Przyjęcia okolicznościowe

Tymczasem Małgorzata G. (imię fikcyjne) łączyła mandat radnej z funkcją prezesa zarządu stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich. Stowarzyszenie to korzystało na mocy umowy o bezpłatnym użyczeniu z świetlicy wiejskiej należącej do samorządu. Zdaniem rady gminy, stowarzyszenie prowadziło działalność gospodarczą, świadcząc odpłatne usługi w zakresie organizacji przyjęć okolicznościowych (m.in. chrzcin). Miały to potwierdzać cztery protokoły wyjaśnień i notatka sł...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA