fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Odezwa do kandydatów

Fotorzepa, Rafał Guz guzraf Rafał Guz
Każdy z was chociaż raz w życiu miał okazję odbyć rozmowę kwalifikacyjną w sprawie nowej pracy. Każdy z was potem się zastanawiał, jak wypadł, co zrobił źle, czego nie powinien powiedzieć itp. Nie ma tzw. złotej reguły, jednolitej dla każdego, jak się zaprezentować na rozmowie, ale pewne elementy są absolutnie niezbędne.

W większości przypadków to rekruter inicjuje pierwszy kontakt z wami. Jak do was dociera? A to już nasza tajemnica zawodowa. Rekruter dzwoni o bardzo różnych porach, więc niezwykle istotna jest wasza reakcja na taki telefon. Odebranie telefonu oznacza bowiem zgodę na rozmowę. W przypadku braku swobody do przeprowadzenia rozmowy przeproście grzecznie i zaproponujcie kontakt w dogodnej dla was porze. Trzeba jednak być pewnym podanego terminu, aby ponownie nie być zmuszonym do przekładania kontaktu. Ta rozmowa ma wam dać ogólny pogląd na temat projektu rekrutacyjnego oraz określić wasze wstępne zainteresowanie wzięciem udziału w rekrutacji. Na tym etapie nie należy oczekiwać żadnych deklaracji stron, poza tą jedną z waszej strony – przesłaniem CV.

Oczywiście równie często rekruterzy docierają do was poprzez wiadomości e-mailowe. Zanika niestety zwyczaj odpisywania na otrzymane prywatne wiadomości. Aby pozostać wiarygodnym kandydatem na rynku, powinn...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA