fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dobrą pracę można znaleźć nie tylko w dużym mieście

Adobe Stock
Nie trzeba przeprowadzać się do metropolii, by dostać atrakcyjne, dobrze płatne zajęcie. Przybywa firm, które otwierają biura i zakłady w mniejszych ośrodkach. Coraz popularniejsza staje się też praca na odległość.

Najwięcej miejsc pracy dla ambitnych specjalistów o wysokich kwalifikacjach powstaje w wielkich miastach. Tak się dzieje zresztą nie tylko w Polsce. Co więc mają zrobić ci, którzy, nie rezygnując z kariery zawodowej, chcieliby mieszkać w ukochanym miejscu, zwykle poza miejskim zgiełkiem?

Przede wszystkim warto rozejrzeć się wokół siebie. I to z kilku powodów. Po pierwsze, wyjątkowo dobra koniunktura gospodarcza sprawia, że specjalistów o wysokich kwalifikacjach poszukuje się już nie tylko w metropoliach, ale także w mniejszych miejscowościach. Działające tam przedsiębiorstwa czy instytucje publiczne stają się więc bardziej otwarte na negocjacje płacowe.

Dotrzeć do inwestora

Po drugie zaś, coraz więcej przedsiębiorstw, także tych zagranicznych, lokuje inwestycje poza miejscami tradycyjnie uznawanymi za najatrakcyjniejsze miejsce do rozpoczęcia biznesu (jak np. województwo dolnośląskie czy śląskie). W specjalnych strefach ekonomicznych czy strefach inwesty...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA