fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warto próbować podbić serce rekrutera

Bartłomiej Piwnicki
Archiwum
Każda firma jest w głębi duszy przekonana o tym, że jest wspaniała, a jej produkty czy też usługi są najlepsze na świecie.

Do tego oferuje pracę, a więc rozdaje karty, i należy jej się wielki szacunek. Każdy z was powinien w ten właśnie sposób myśleć o firmie, do której wybiera się na rozmowę kwalifikacyjną. To zaś wymaga bardzo dobrego przygotowania się do takiej rozmowy.

W większości przypadków zaproszenie na spotkanie jest dość precyzyjne, to znaczy, że dokładnie znacie datę, nazwę firmy, jej adres oraz dane osoby, z którą macie się spotkać. Przygotowując się do rozmowy, w pierwszej kolejności należy bardzo dokładnie przeanalizować opis stanowiska pod kątem waszych doświadczeń i zrobić sobie notatki. To jest szczególnie istotne, gdy będziecie sięgać pamięcią do wydarzeń sprzed pięciu i więcej lat.

Pamięć ludzka jest zawodna, a czasami potrafi płatać figle. Pamiętajcie, że po drugiej stronie stołu zawsze może siedzieć ktoś, kto np. był uczestnikiem wydarzeń z waszego życia zawodowego, o czym wy mogliście nawet nie wiedzieć – świat jest bardzo mał...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA