fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ceny transferowe: z czym wiąże się przygotowanie dokumentacji za 2019 r.

Adobe Stock
Od 1 stycznia br. analiza cen transferowych jest obowiązkowa dla wszystkich podatników, niezależnie od wysokości realizowanych przychodów / kosztów. Jest to szczególnie istotne dla tych podmiotów, które nie musiały do tej pory przygotowywać analizy porównawczej.

W terminie do 30 września br. podatnicy, których rok podatkowy jest zbieżny z rokiem kalendarzowym, zobowiązani byli do przygotowania dokumentacji cen transferowych dla transakcji z podmiotami powiązanymi, realizowanych w 2018 r., dla których powstał obowiązek dokumentacyjny. Zgodnie z przepisami przejściowymi, dokumentując rok 2018 r. podatnicy mogli wybrać, w świetle jakich przepisów przygotują dokumentację cen transferowych, tj. zgodnie z przepisami obowiązującymi:

- do 31 grudnia 2018 r. czy

- od 1 stycznia 2019 r.

Czytaj także: Co trzeba wiedzieć o cenach transferowych w 2019 roku

Dokumentując transakcje realizowane z podmiotami powiązanymi w 2019 r. podatnicy nie mogą już wybrać przepisów, zgodnie z którymi przygotują dokumentację cen transferowych. Będą zobowiązani do sporządzenia dokumentacji cen transferowych (której obowiązkowym elementem będzie analiza cen transferowych) oraz spełnienia pozostałych obowiązków sprawozdawczych w świetle znowelizowanych p...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA