fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wniosek o interpretację podatkową: fiskus może ocenić to co opisze podatnik

AdobeStock
Nie ma uzasadnienia aby interpretacja podatkowa była wydawana w relacji do stanu faktycznego zaprezentowanego w sposób nielogiczny, niekonsekwentny, wewnętrznie sprzeczny, niepełny czy też niezgodny z zasadami doświadczenia życiowego.

Sprawa dotyczyła rozliczenia CIT. We wnioski o interpretację spółka wskazała, że zajmuje się udzielaniem kredytów konsumenckich. Zdarza się, że w wyniku działań przestępczych tj. oszustw, wyłudzeń w jej środkach obrotowych powstają straty. Jest to wynikiem głównie tzw. kradzieży tożsamości, czyli przejęciu kontroli nad rachunkiem bankowym ofiary (przy posługiwaniu się fałszywymi dokumentami, wyłudzonymi hasłami, kodami), podszywaniu się pod ofiarę i wyłudzeniu kredytu. W takiej sytuacji nie dochodzi do zawarcia jakiejkolwiek umowy.

Spółka podkreśliła, że podejmuje aktywne działania mające na celu walkę ze skierowaną przeciwko niej działalnością przestępczą. Powołała m.in. zespól ds. zapobiegania oszustwom, którego zadaniem jest wykrywanie przestępstw już popełnionych na jej szkodę, jak i tworzenie procedur mających na celu ograniczenie możliwości działania przestępców. W sytuacji, gdy dojdzie do wyłudzenia środków pieniężnych, podejmuje ona aktywne dzia...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA