fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Postępowanie podatkowe

Skarbówka i administracja wymienią informacje

123RF
Administracja rządowa, sądy i prokuratura udostępnią Krajowej Administracji Skarbowej dane niezbędne do wykonania jej zadań.

Rząd przyjął we wtorek rozporządzenie w sprawie współpracy organów Krajowej Administracji Skarbowej z niektórymi podmiotami. Chodzi o tzw. jednostki współdziałające, m.in. organy administracji rządowej i samorządowej, sądy i prokuraturę.

Rozporządzenie zakłada, że jednostki współdziałające mają niezwłocznie udostępnić KAS niezbędne jej informacje, gromadzone w aktach spraw, zbiorach danych, ewidencjach i rejestrach, w tym dane w formie elektronicznej. Mają też udostępniać organom KAS pomieszczenia biurowe, środki łączności i transportu oraz sprzęt biurowy i informatyczny. Ma to związek z wykonywaniem przez KAS zadań określonych w ustawie, które byłoby utrudnione lub niemożliwe bez tej pomocy.

Współpraca ma dotyczyć też m.in. zabezpieczania miejsc przestępstw lub przestępstw skarbowych oraz tworzenia, w miarę potrzeby, zespołów konsultacyjnych o charakterze doradczym.

Rozporządzenie łączy dwa dotychczasowe akty wykonawcze: jeden dotyczący współdziałania z organami administracji publicznej Służby Celnej, a drugi kontroli skarbowej. Rozporządzenie jest wykonaniem upoważnienia zawartego w ustawie o KAS, która weszła w życie 1 marca 2017 r. Ma ono wejść w życie następnego dnia po dacie ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

etap legislacyjny: czeka na publikację w Dzienniku Ustaw

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA