fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ruszył Program Współdziałania przedsiębiorców z organami podatkowymi

Adobe Stock
Od początku lipca duże przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o przystąpienie do Programu Współdziałania z organami podatkowymi. Aby było to możliwe, niezbędne jest podpisanie stosownej umowy i spełnienie kilku warunków.

Program Współdziałania przewidziany w Ordynacji podatkowej wszedł w życie 1 lipca 2020 r. Jego koncepcja oparta jest na tzw. horyzontalnym monitoringu, tj. rekomendowanej przez OECD organizacji współpracy podatnika z administracją skarbową bazującej na pogłębionej transparentności i wzajemnym zaufaniu. Podobny model został wdrożony w niektórych państwach, m.in. w Holandii, Hiszpanii, Francji, Austrii, USA czy Australii.

Podstawą zaufanie i transparentność

Przystąpienie do Programu jest formą współpracy Krajowej Administracji Skarbowej z dużymi podmiotami. Ma zagwarantować przedsiębiorcy, że KAS będzie prowadziła wobec niego zindywidualizowaną obsługę dopasowaną do jego potrzeb oraz dostosuje swój poziom nadzoru do wdrożonych przez podatnika środków kontroli wewnętrznej nad procesami rozliczeniowymi w zakresie podatków.

Czytaj też: Umowa z organem podatkowym szansą na bezpieczeństwo podatników

Biorąc pod uwagę rosnące ryzyko podatkowego ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA