fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MDR: Nie można naprawić błędu składając inny formularz

AdobeStock
Z powodu różnic dotyczących charakteru dokumentów, nie jest możliwe uzupełnienie MDR-3 przez złożenie MDR-1. Są to dwa odrębne formularze, dotyczące rozbieżnych kwestii, obarczone odmiennymi uregulowaniami i służące różnym celom.

Wprowadzony od 2019 r. obowiązek raportowania schematów podatkowych – tzw. MDR został – jak wiele innych – przesunięty w czasie w związku z koronawirusem. Problemy jednak nie zniknęły, a MDR od początku budzi kontrowersje i przysparza problemów interpretacyjnych. Podatnicy nie zawsze wiedzą jaki jest zakres ich obowiązków, a zwłaszcza czy w danej sytuacji są zobowiązani do zaraportowania danego przypadku. A to powoduje, że nie jest trudno o pomyłkę. A najnowsze orzecznictwo potwierdza, że nie każdy sposób naprawienia takiej pomyłki jest zgodny z przepisami.

Potwierdza to wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 21 kwietnia 2020 r. (III SA/Wa 165/20, nieprawomocny).

Kłopotliwe obowiązki

Sprawa dotyczyła Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Spółka w styczniu 2019 r. przekazała do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) dokument MDR-3, czyli informację korzystającego o schemacie podatkowym podpisaną przez kompetentną osobę. Miesiąc późnie...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA