fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firmy mogą zawrzeć z KAS umowę o współdziałanie

Adobe Stock
Tylko największe firmy mogą zawrzeć z Szefem Krajowej Administracji Skarbowej umowę o współdziałanie. Jej celem jest zapewnienie przestrzegania przez nie prawa podatkowego poprzez nawiązanie ścisłej i bieżącej współpracy ze skarbówką.

Od lipca br. firmy, które wykazały w zeznaniu podatkowym za poprzedni rok przychody w wysokości wyższej niż 50 mln euro mogą zawierać z szefem KAS umowy o współdziałanie. Do ordynacji podatkowej wprowadzono art. 20zb, zgodnie z którym Szef KAS może zawierać z podatnikiem w ramach umowy o współdziałanie porozumienie podatkowe w sprawie interpretacji przepisów prawa podatkowego, ustalania cen transferowych, prognozowanego na kolejny rok zobowiązania z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych oraz weryfikacji czy przeprowadzona przez przedsiębiorcę czynność nie zmierza do osiągnięcia korzyści podatkowej.

Najpierw audyt, potem umowa

Przed zawarciem umowy o współdziałanie Szef KAS przeprowadzi u podatnika wnioskującego o zawarcie takiej umowy audyt wstępny. Audyt obejmie m.in. poprawność wypełniania obowiązków podatkowych za okres dwóch lat poprzedzających rok przed złożeniem wniosku o podpisanie umowy o współdziałanie. Jednak na tym nie koniec. Po podp...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA