fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy można nie sporządzać dokumentacji TP

Księgowa
Adobe Stock
W przypadku spółek osobowych warunek posiadania siedziby na terenie Polski decydujący o zwolnieniu z przygotowania lokalnej dokumentacji cen transferowych należy odnosić do podmiotów będących stronami przeprowadzanej transakcji kontrolowanej, a nie do ich wspólników.

Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w indywidualnej interpretacji z 5 maja 2021 r. (0114-KDIP2-2.4010.56.2021. 2.AS).

Wnioskodawca jest komplementariuszem w spółce komandytowej i jest upoważniony do jej reprezentowania. Jednym z komandytariuszy jest spółka jawna, której wspólnikiem jest podmiot zagraniczny, na którym w Polsce ciąży ograniczony obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych (podatek CIT). Transakcje kontrolowane są zawierane z krajowymi podmiotami powiązanymi spełniającymi łącznie warunki określone w art. 11n pkt 1 ustawy o CIT. Podmioty te bowiem nie korzystają ze zwolnienia podmiotowego, zwolnienia przedmiotowego oraz nie poniosły w danym roku straty podatkowej. Wnioskodawca chciał wiedzieć czy jeżeli spółka komandytowa mająca siedzibę i zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, nieposiadająca jednocześnie statusu podatnika podatku dochodowego, ma wśród swoich komandytariuszy podmiot, którego wspólnik nie ma miejsca zamieszkania, sie...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA