fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Postępowanie podatkowe

Podatniku, oceń podatki – zaprasza resort finansów

Adobe Stock
Każdy będzie mógł przez internet zgłosić pomysł na ulepszenie prawa podatkowego – zapewnia Ministerstwo Finansów.

- Naszą rolą jest, by słuchać podatników – powiedział minister Tadeusz Kościński, ogłaszając uruchomienie specjalnego kanału komunikacji jego resortu z podatnikami. Nosi nazwę „Głos podatnika" i działa już od środy 29 stycznia na portalu podatki.gov.pl.

Za pomocą tego portalu można zgłaszać pomysły na zmiany prawa podatkowego. Wszystkie mają być wstępnie rejestrowane i weryfikowane merytorycznie, a następnie upubliczniane w portalu. Można je też na bieżąco komentować.

– W sprawie każdego takiego przyjętego pomysłu pojawi się też informacja zwrotna od ministerstwa finansów – zapewnił Przemysław Koch, pełnomocnik resortu ds. informatyzacji. Resort podkreśla, że „w przypadkach, gdy sygnalizowany problem zostanie oceniony jako istotny, a jego rozwiązanie możliwe do wprowadzenia w obecnych warunkach, pomysł będzie mieć szansę na realizację".

Na początek można zgłaszać pomysły dotyczące przepisów o podatkach dochodowych i VAT. Nie będzie to jednak „książka życzeń i zażaleń" dla celów oceny działania urzędników. Ministerstwo ma jednak plan, jak już wcześniej zapowiadało, by uruchomić proces oceny działania urzędów przez podatników. – Będzie to inne narzędzie internetowe. Chodzi nam przede wszystkim o ocenę relacji kontroler-kontrolowany – zapowiedział wiceminister finansów Tomasz Słaboszowski.

Równocześnie z „Głosem podatnika" został uruchomiony „Głos przedsiębiorcy". Gospodarzem tego kanału komunikacji ma być Ministerstwo Rozwoju.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA