fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Witold Waszczykowski: Jestem jastrzębiem o gołębim sercu

Fotorzepa, Robert Gardziński
- Rosjanie praktycznie najechali Synaj, złożyli szczątki samolotu, ustalili, że został zestrzelony, a na czarnych skrzynkach są szumy, które świadczą o tym, że mogła wybuchnąć bomba. My tego w Smoleńsku nie zrobiliśmy i płacimy za to cenę - mówił w listopadzie 2016 r. w rozmowie z "Plusem Minusem" Witold Waszczykowski, wówczas kandydat na ministra spraw zagranicznych (Waszczykowski pełnił tę funkcję od listopada 2015 do stycznia 2018 roku).

Rozmowę przeprowadzoną przez Roberta Mazurka przypominamy nie bez powodu. Od najbliższego numeru będzie pisał felietony do weekendowego wydania „Rzeczpospolitej”, czyli „Plus Minus”, z którym ten dziennikarz już współpracował do 2016 roku. - Z radością ponownie witamy Roberta wśród naszych autorów - mówi Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.

Plus Minus: Będzie rzeź ambasadorów?

Absolutnie nie, dyplomacja nie znosi rewolucji.

Dziesięć lat temu PiS odwołało kilkunastu ambasadorów.

Minister Stefan Meller zrobił im taki prezent na Gwiazdkę, o czym się dowiedziałem z prasy, a potem słyszałem, że to ja za tym stałem.

Ale to pan mówił Tomaszowi Arabskiemu, że jego odwołanie z Madrytu będzie pierwszą decyzją nowego ministra.

Mogę to powtórzyć, zdania nie zmieniłem. Jest powszechne oczekiwanie, by ktoś taki jak Tomasz Arabski nie był dłużej ambasadorem Rzeczypospolitej. Jego postępowanie w sprawie wizyty w Smoleńsku i po katast...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA