fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Ławrow: wspólnej konstytucji z Białorusią na razie nie będzie

Minister Spraw Zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow
AFP
Szef rosyjskiej dyplomacji określił swoją wizję relacji z Mińskiem.

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow jest już kolejnym wysokiej rangi rosyjskim politykiem, który przypomina, że jeszcze w 1999 roku zostało podpisane porozumienie "o utworzeniu Państwa Związkowego Białorusi i Rosji". Przyznaje jednak, że nie wszystkie z założonych wtedy rozwiązań da się zrealizować.

Czytaj więcej:

Moskwa ostrzega Łukaszenkę

- Porozumienie zakłada uchwalenie wspólnej konstytucji, parlamentu oraz sądu Państwa Związkowego. Wtedy było to dobrowolnie uzgodnione pomiędzy Moskwą a Mińskiem. Z czasem zrozumiano, że ani utworzenie wspólnej konstytucji, ani parlamentu i sądu na razie, prawdopodobnie, nie będzie możliwe i my wcale nie nalegamy na to - oświadczył w środę Ławrow podczas konferencji prasowej w Moskwie, cytowany przez TASS.

Szef rosyjskiej dyplomacji częściowo ujawnił treść niedawnych rozmów Władimira Putina z Aleksandrem Łukaszenką. Prezydenci Rosji i Białorusi dwukrotnie się spotykali pod koniec grudnia.

Według słów Ławrowa rosyjski prezydent poruszył "bardzo konkretne i praktyczne tematy". - W porozumieniu (red. chodzi o porozumienie z 1999 roku) przewidziane są działania dotyczące wspólnej waluty oraz jedynej polityki pieniężnej i kredytowej oraz polityki podatkowej. Te rzeczy bezpośrednio związane są z relacjami finansowymi w ramach Państwa Związkowego - mówił Ławrow.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA