fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Marek Zagórski: Streżyńska odłożyła sferę polityczną na bok

- To już jest ten szczebel, kiedy trzeba uprawiać politykę. Jeżeli chce się coś zrobić, trzeba być politykiem, albo przynajmniej się w tę politykę zaangażować - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Marek Zagórski, wiceminister cyfryzacji.

Zagórski wypowiedział się na temat rekonstrukcji w rządzie, zauważył, że minister Streżyńska pożegnała się wczoraj ze swoimi pracownikami ministerstwa. Zmiana szefowej resortu cyfryzacji miała swoje przyczyny. - Kluczowym problemem z tego typu osobami, które są ekspertami i chcą taką pozycję utrzymać, polega na tym, że w rządzie jest polityka. To już jest ten szczebel, kiedy trzeba uprawiać politykę. Jeżeli chce się coś zrobić trzeba być politykiem, albo przynajmniej się w tę politykę zaangażować. (...) Problem Anny Streżyńskiej wziął się głównie z tego, że tą sferę polityczną zupełnie odłożyła na bok – ocenił Zagórski.

Pytany o przyszłe dwa lata działalności w resorcie cyfryzacji, odpowiedział że trzeba przekonać poszczególne ministerstwa do stworzenia ośrodka koordynacyjnego prace. Dodał, że jest dużo wyzwań do zrealizowania - musi rozwijać się infrastruktura i wspólne jej zarządzanie. Zaznaczył, że należy przeprowadzić informatyzację służby zdrowia i zamówień publicznych. - Według mnie dużo lepsze jest podejście etapowe, stopniowe, zrobienie rzeczy podstawowych i potem tego rozwijanie. (...) Jestem zwolennikiem, żebyśmy karty pacjenta, takie jak były wprowadzone wiele lat temu na Śląsku, wdrażali jak najszybciej, nie czekając na dowód z warstwą elektroniczną – podkreślił.

Wiceminister cyfryzacji został zapytany przez prowadzącego program o to, kiedy pojawią się nazwiska kandydatów do wyborów samorządowych, wystawionych z porozumienia Zjednoczonej Prawicy. Polityk odpowiedział, że jeszcze trwają rozmowy w tej sprawie. - Jesteśmy po słowie, że po pierwsze pójdziemy razem. Po drugie, że te zasady które wypracowaliśmy, jeśli chodzi o wspólny start w poprzednich wyborach samorządowych, one mniej więcej będą utrzymane. (...) Sama kampania samorządowa ruszy najprawdopodobniej pod koniec wakacji – ocenił.

Zagórski dodał, że partia Porozumienie prowadzi rozmowy z osobami z różnych ugrupowań politycznych na temat możliwych transferów. - Prowadzimy takie rozmowy zarówno na szczeblu parlamentu jak i na szczeblu samorządu – powiedział.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA