fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Nowy termin wyborów w Rzeszowie. Jest projekt rozporządzenia

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie przesunięcia daty przedterminowych wyborów prezydenckich w Rzeszowie.

W ubiegłym tygodniu Główny Inspektor Sanitarny wydał komunikat dotyczący przedterminowych wyborów wójtów i burmistrzów oraz wyborów uzupełniających do rad gmin. Napisał, że takie wybory "podczas drugiej i trzeciej fali epidemii w Polsce" zostały przesunięte "po rekomendacji GIS uzasadnionej niekorzystną sytuacją epidemiczną w kraju".

Zarekomendowano, by przedterminowe wybory przeprowadzić w drugiej dekadzie czerwca. 

9 maja miały odbyć się przedterminowe wybory prezydenta Rzeszowa po tym, jak z pełnienia funkcji zrezygnował Tadeusz Ferenc. W związku z rekomendacją GIS, wybory nie odbędą się w tym terminie.

W poniedziałek Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie przesunięcia wyborów na 13 czerwca.

"Termin ten zapewni bezpieczne przeprowadzenie głosowania, przede wszystkim dla wyborców oraz dla członków obwodowych komisji wyborczych, co w konsekwencji pozwoli na zwiększenie frekwencji wyborczej" - przekazano w uzasadnieniu.

O stanowisko prezydenta Rzeszowa ubiegają się m.in. popierana przez PiS wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, poseł Konfederacji Grzegorz Braun, szef klubu radnych Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, popierany m.in. przez KO i Lewicę oraz wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł (Solidarna Polska).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA