fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Prawo i Sprawiedliwość prowadzi. Rośnie notowanie Koalicji Obywatelskiej

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
32 proc. ankietowanych zadeklarowało poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości w sondażu CBOS. Na drugim miejscu Polska 2050, a na trzecim Koalicja Obywatelska. Na granicy progu wyborczego znalazły się Lewica i Konferedacja.

W kwietniu na Prawo i Sprawiedliwość chciałoby zagłosować 32 proc. ankietowanych. Oznacza to spadek o 1 pkt proc. względem sondażu przeprowadzonego w kwietniu.

Spadły również notowania Polski 2050 Szymona Hołowni. Ugrupowanie w marcu wskazało 17 proc. ankietowanych. Obecnie partię popiera 16 proc. respondentów.

Do drugiego miejsca zbliża się Koalicja Obywatelska, którą popiera obecnie 14 proc. ankietowanych. W marcu na koalicję PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni chciało zagłosować 11 proc. ankietowanych.

Do Sejmu dostałyby się również Lewica - 5 proc. (spadek o 1 pkt proc.) i Konfederacja - 5 proc. (spadek o 2 pkt proc.).

Progu wyborczego nie przekroczyły pozostałe ugrupowania PSL-Koalicję Polską popiera 1 proc. ankietowanych, podobnie jak Kukiz'15. Inną partię wskazało 0,1 proc. respondentów. Odpowiedzi "nie wiem" udzieliło 21 proc. ankietowanych, a 5 proc. odmówiło udzielenia odpowiedzi.

Sondaż CBOS przeprowadzono w dniach 8-18 kwietnia na próbie liczącej 1131 osób.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA