fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Ośmioro polityków Porozumienia wyrzuconych z partii

Jarosław Gowin
Fotorzepa, Piotr Guzik
W sobotę sąd koleżeński zdecydował o wydaleniu z Porozumienia 8 członków partii. Z ugrupowania wykluczono m.in. Michała Cieślaka, Zbigniewa Gryglasa, Włodzimierza Tomaszewskiego i Jacka Żalka.

W piątek lider Porozumienia Jarosław Gowin złożył wniosek o usunięcie z ugrupowania 8 członków. Wśród wykluczonych z partii są: wiceszef resortu do spraw funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek, minister w KPRM ds. samorządu terytorialnego Michał Cieślak i wiceszef MAP Zbigniew Gryglas.

Czytaj także: Konflikt w Porozumieniu. Sondaż: Co piąty Polak o nim nie słyszał

Z Porozumienia wyrzucono również: Włodzimierza Tomaszewskiego, Karola Rabendę, Magdalenę Błeńską, Pawła Skotarka, Andrzeja Walkowiaka.

Wcześniej lider partii Jarosław Gowin ogłosił, że do chwili, aż koalicjant w osobie Prawa i Sprawiedliwości straci wątpliwości co do jego przywództwa w Porozumieniu, zawiesza swój udział w Radzie Koalicji Zjednoczonej Prawicy.

W ubiegłym tygodniu z Porozumienia usunięto Kamila Bortniczuka i Adama Bielana. Wcześniej doszło do zawieszenia Bielana w prawach członka partii.

Obaj usunięci z Porozumienia politycy uważają tę decyzję za nieważną ponieważ - w ich ocenie - zarząd partii został jesienią 2020 roku poszerzony niezgodnie ze statutem, a sam Jarosław Gowin, przewodniczący ugrupowania, w istocie nie jest już prezesem Porozumienia od 2017 roku, gdyż jego trzyletni mandat na tym stanowisku nie został przedłużony.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA