fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Krzysztof Kwiatkowski: Dzieci mają coraz mniej zajęć pozalekcyjnych

tv.rp.pl
- Raport NIK-u pokazał, że ilość zajęć pozalekcyjnych w polskich szkołach w ostatnich czterech latach, dramatycznie zmalała - powiedział były prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski w programie „Onet Rano”.

- Są one adresowane do dwóch grup dzieci: tych, które sobie nie radzą i tych, które są szczególnie uzdolnione. Niestety ilość tych zajęć dramatycznie spadła. Dzieci wychodzą ze szkoły dużo później niż przed zmianami, które były teraz wprowadzone - powiedział w programie „Onet Rano” Krzysztof Kwiatkowski. - Wszędzie tam, gdzie państwo musi się wykazać umiejętnością organizacji, to niestety w większości wypadków nie zdaje egzaminów. Polska służba zdrowia na 28 państw UE jest w ostatniej trójce, jeżeli chodzi o przekazywanie pieniędzy ze środków publicznych. Za to jesteśmy na samym czele tej listy, jeżeli popatrzymy, ile każdy z nas prywatnie dokłada do opieki medycznej. Ta drabinka powinna wyglądać odwrotnie - dodał były szef `NIK.

Krzysztof Kwiatkowski wypowiedział się także na temat zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS. - PiS stawia tę sprawę na ostrzu noża, a z drugiej strony widzę dużą determinację ze strony Gowina i posłów Porozumienia - stwierdził. - Pamiętajmy, że Gowin nie zaczynał swojej kariery politycznej w PiS, tylko w PO, więc trudno go podejrzewać, że jest osobą, o której można powiedzieć, że nie zmienia poglądów politycznych - dodał.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA