fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Zgorzelski: Wzmacniamy się, a nie osłabiamy

tv.rp.pl
- Michał Mazowiecki dołączy do klubu PSL-UED, Jacek Protasiewicz do niego wraca - powiedział w programie "Onet Opinie" Piotr Zgorzelski.

- Polskie Stronnictwo Ludowe prawdopodobnie nie wystartuje w jesiennych wyborach z Platformą Obywatelską - powiedział w programie "Onet Opinie" Piotr Zgorzelski. - Projekt Koalicji Europejskiej został zamknięty w dniu wyborów. (...) Plan minimum został osiągnięty, PSL zdobył 3 mandaty - dodał. - Dołącza do naszego klubu Piotr Walkowski, Michał Mazowiecki i Jacek Protasiewicz, więc się wzmacniamy, a nie osłabiamy - podkreślił. 

Czytaj także: Zgorzelski: Umawialiśmy się na Koalicję do wyborów do PE

 

 

Jak zaznaczył Zgorzelski, ostateczna decyzja w sprawie formuły udziału PSL w wyborach zostanie podjęta 29 czerwca.

Jacek Protasiewicz ponownie stanie się dziś członkiem klubu poselskiego Polskiego Stronnictwa Ludowego - Unii Europejskich Demokratów. Pod koniec 2018 roku został on "wypożyczony" do Nowoczesnej, aby mogła ten klub utrzymać i nie straciła miejsc w Prezydium Sejmu oraz w niektórych komisjach, na przykład śledczych i komisji ds. służb specjalnych czy choćby czasu w sejmowych debatach. Jego powrót związany jest z podjęciem decyzji o połączeniu klubów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Decyzja o tym zapadła podczas sobotnich wspólnych obrad rad krajowych obu partii.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA