fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Czarzasty o darmowej antykoncepcji dla 15-latków: Jestem za

tv.rp.pl
- Jeśli polskie prawo zezwala na współżycie od 15. roku życia, to mam takie pytanie, czy to jest normalne, że w związku z tym 15-letnia dziewczynka albo chłopiec nie mogą iść do ginekologa bez zgody rodziców? - powiedział w RMF FM lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty.

Lider SLD, zapytany o postulat z programu PSL z 2014 roku dotyczący bezpłatnej antykoncepcji dla 15-latków, powiedział, że „ten program jest aktualny”. - Jeśli polskie prawo zezwala na współżycie od 15. roku, to mam takie pytanie - czy to jest normalne, że w związku z tym 15-letnia dziewczynka albo chłopiec nie mogą iść do ginekologa bez zgody rodziców? - zapytał Włodzimierz Czarzasty. - Czy to jest normalne, że ci ludzie nie mogą używać antykoncepcji, na przykład darmowej? - podkreślił. 

Czytaj także: Pediatrzy: Bezpłatna antykoncepcja dla młodzieży

 

Czarzasty powiedział także, że „jeżeli się zgadzamy prawnie na to, że 16-letnia dziewczyna i 16-letni chłopak mogą współżyć to nikogo to nie dziwi”. - Bo jest to zgodne z prawem? To mają prawo iść do lekarza, sami? To znaczy mają prawo się rozebrać, kochać, całować, współżyć ze sobą, ale do lekarza musi iść z mamą albo z tatą? Przecież to głupota jest - stwierdził szef SLD. - Jestem za tym, żeby jeżeli prawo wyraża zgodę na współżycie, żeby ci ludzie mieli prawo również do darmowej antykoncepcji. Dlatego że 16-letnie dzieci potem rodzą dzieci - dodał. 

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA