fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Wielka Brytania: Antysemityzm w Partii Pracy? Wszczęto dochodzenie

AFP
Komisja ds. Równości i Praw Człowieka wszczęła dochodzenie w celu ustalenia, czy Partia Pracy bezprawnie dyskryminowała, nękała lub represjonowała ludzi, ponieważ są Żydami.

Komisja w oświadczeniu przekazała, że Partia Pracy zobowiązała się do pełnej współpracy podczas dochodzenia. Z przedstawicielami partii skontaktowano się po otrzymaniu szeregu skarg dotyczących antysemityzmu.

W ramach dochodzenia członkowie komisji będą chcieli ustalić, czy przedstawiciele partii dopuścili się czynów niedozwolonych oraz czy partia odpowiedziała na skargi dotyczące działań niezgodnych z prawem w sposób skuteczny i efektywny.

Czytaj także: "Oskarżają Corbyna o antysemityzm, bo jest socjalistą"

Po zakończeniu dochodzenia komisja opublikuje raport w tej sprawie.

Lider Partii Pracy, Jeremy Corbyn, w ostatnich latach bezskutecznie walczył z zarzutami antysemityzmu stawianymi jemu i politykom jego partii. Corbyn zapewnia, że jego partia potępia wszelkie formy rasizmu.

Innego zdania była Amanda Bowman, wiceprezes Rady Przedstawicieli Brytyjskich Żydów. Mówiła o "głęboko zakorzenionej kulturze antysemityzmu u części działaczy Partii Pracy".

W listopadzie policja wszczęła śledztwo kryminalne w związku z oskarżeniami o antysemickie "przestępstwa nienawiści" do jakich miało dochodzić w szeregach opozycyjnej Partii Pracy. Chodzi przede wszystkim o aktywność członków partii w mediach społecznościowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA