fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Ławrow: Gospodarka USA nie jest w stanie konkurować uczciwie

AFP
Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow w czasie spotkania ze studentami i personelem Akademii Dyplomatycznej MSZ Rosji stwierdził, że gospodarka USA "nie jest w stanie konkurować uczciwie" z innymi.

Ławrow przyznał, że USA nadal są wiodącą na świecie siłą z czysto ekonomicznego punktu widzenia. - Jednakże ich rola się zmniejsza - dodał.

- Podczas gdy gospodarki Chin i Indii oraz gospodarki niektórych innych państw i regionów rozwijają się gwałtownie, gospodarka USA nie jest już dłużej w stanie konkurować uczciwie. Widzieliśmy to w ostatnich dwóch czy trzech latach - stwierdził szef MSZ Rosji.

Ławrow podkreślił, że działania Waszyngtonu na polu globalnych relacji handlowych są obecnie zdeterminowane przez nieuczciwą konkurencję.

- Zasady WTO ulegają erozji. Nawiasem mówiąc, to właśnie ze względu na stanowisko Waszyngtonu Organ Rozstrzygania Sporów WTO nie może rozpocząć swojej pracy. Stany Zjednoczone uciekają się do sztuczek proceduralnych, aby trwało to tak długo, jak to możliwe - mówił Ławrow.

Prezydent USA Donald Trump w 2018 roku rozpoczął wojnę handlową z Chinami. USA nałożyły też w mijającym roku sankcje m.in. na Iran i Wenezuelę. USA nałożyły też sankcje na Rosję po anektowaniu przez ten kraj ukraińskiego Krymu.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA