fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Macron w poniedziałek przedstawi zmiany w swojej polityce

AFP
Prezydent Francji Emmanuel Macron w poniedziałek w przemówieniu transmitowanym przez telewizję ogłosi szereg zmian w polityce, które są wynikiem dwumiesięcznych konsultacji społecznych z udziałem prezydenta - informuje AFP.

Macron przez dwa miesiące spotykał się z Francuzami i rozmawiał o ich problemach w reakcji na protesty tzw. żółtych kamizelek - oddolnego ruchu sprzeciwu wobec polityce prezydenta Francji.

Prezydent Francji wygłosi swoje przemówienie o 20 czasu polskiego. Macron ma w jego trakcie przedstawić "pierwsze konkretne środki" jakie zostaną przedsięwzięte w związku z obawami, o których mówili uczestnicy debat organizowanych w całej Francji. Prezydent miał wziąć również pod uwagę 2 mln opinii obywateli przekazanych drogą elektroniczną.

W środę prezydent ma zorganizować konferencję prasową, na której będzie mówił o poprawkach w prowadzonej przez siebie polityce. Jak zauważa AFP dotychczas Macron unikał konferencji prasowych - z wyjątkiem tych organizowanych po spotkaniach z przywódcami innych państw.

W niedzielę wieczorem Macron spotyka się z premierem Edouardem Philippem i ministrami, aby przedyskutować z nimi zmiany w prowadzonej polityce.

Macron 15 stycznia rozpoczął serię debat w całej Francji w odpowiedzi na protesty przedstawicieli ruchu żółtych kamizelek. Macron zapowiedział w ich trakcie, że zmieni "gniew (społeczny) w rozwiązania".

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA