fbTrack

Polityka

Sejm odrzuca zniesienie obowiązku szczepień. Kto był przeciw?

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy, który przewiduje likwidację obowiązku szczepień ochronnych. Przeciw tej decyzji zagłosowało 10 posłów, a 16 wstrzymało się od głosu.

Obywatelski projekt ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, który przedstawiło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, zakładał likwidację obowiązku stosowania szczepień ochronnych.

Przeciw odrzuceniu projektu zagłosowała jedna posłanka PiS (Anna Maria Siarkowska, w przeszłości posłanka klubu Kukiz'15), trzech posłów Kukiz'15 (Andrzej Kobylarz Andrzej, Jarosław Sachajko i Paweł Skutecki) oraz pięciu posłów niezrzeszonych - Marek Jakubiak, Jacek Wilk, Janusz Sanocki, Robert Winnicki i Magdalena Błeńska (wszyscy weszli do Sejmu z list Kukiz'15) oraz Jarosław Porwich z Wolnych i Solidarnych (do Sejmu również dostał się z list Kukiz'15).

Od głosu wstrzymało się dwoje posłów PiS (w tym m.in. były minister środowiska Jan Szyszko), trzynastu posłów Kukiz'15 (w tym m.in. lider tego ugrupowania, Paweł Kukiz) i jeden poseł niezrzeszony (Jakub Kulesza - do Sejmu wszedł z list Kukiz'15).

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL