fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sejm odrzuca zniesienie obowiązku szczepień. Kto był przeciw?

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy, który przewiduje likwidację obowiązku szczepień ochronnych. Przeciw tej decyzji zagłosowało 10 posłów, a 16 wstrzymało się od głosu.

Obywatelski projekt ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, który przedstawiło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, zakładał likwidację obowiązku stosowania szczepień ochronnych.

Przeciw odrzuceniu projektu zagłosowała jedna posłanka PiS (Anna Maria Siarkowska, w przeszłości posłanka klubu Kukiz'15), trzech posłów Kukiz'15 (Andrzej Kobylarz Andrzej, Jarosław Sachajko i Paweł Skutecki) oraz pięciu posłów niezrzeszonych - Marek Jakubiak, Jacek Wilk, Janusz Sanocki, Robert Winnicki i Magdalena Błeńska (wszyscy weszli do Sejmu z list Kukiz'15) oraz Jarosław Porwich z Wolnych i Solidarnych (do Sejmu również dostał się z list Kukiz'15).

Od głosu wstrzymało się dwoje posłów PiS (w tym m.in. były minister środowiska Jan Szyszko), trzynastu posłów Kukiz'15 (w tym m.in. lider tego ugrupowania, Paweł Kukiz) i jeden poseł niezrzeszony (Jakub Kulesza - do Sejmu wszedł z list Kukiz'15).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA