Polityka

Do NATO z Dudą i Błaszczakiem, bez Buzka i Kwaśniewskiego

tv.rp.pl
Z okazji 19. rocznicy wejścia Polski do NATO MON przygotowało film. Nie ma w nim wzmianki o najważniejszych politykach tego czasu. Jest obecny prezydent i obecny szef Ministerstwa Obrony Narodowej. - To naturalne - twierdzi szef KPRM Michał Dworczyk

Filmik przygotowany z okazji  rocznicy wejścia do NATO MON opublikowało na Twitterze.

W materiale znajdują się migawki z uroczystości, ale skrupulatnie uniknięto wizerunków ówczesnych głównych polityków: prezydent Aleksandra Kwaśniewskiego, premiera Jerzego Buzka czy szefa MSZ Bronisława Geremka.

Jest za to kilka zdjęć aktualnego prezydenta Andrzeja Dudy, a także ujęcia aktualnego szefa MON Mariusza Błaszczaka.

Według szefa KPRM Michała Dworczyka, gościa Wydarzeń w PlsatNews, nie ma nic dziwnego w tym, że aktualny minister obrony narodowej występuje w tego typu materiałach.

Szef KPRM nie chciał jednak wymienić nazwisk osób, które przede wszystkim kojarzą się z wejściem Polski do NATO.

- Nie chciałbym wymieniać nazwisk, zawsze ktoś byłby urażony - powiedział Dworczyk.

Na uwagę prowadzącej, że w materiale brak postaci ówczesnych głównych polskich polityków, Dworczyk odpowiedział jedynie, że "był też szereg innych osób zaangażowanych w ten projekt".

Materiał przygotowany przez MON powtarza sytuację ze szczytu NATO w Warszawie w 2016 roku. Na zdjęciach w ramach przygotowanej z tej okazji wystawy "Polska w NATO" również zabrakło tych polityków.

Źródło: Polsat News

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL