Polityka

Kongresman o sekretarz edukacji: Biała, bogata, głupia

AFP
Kongresman Jared Huffman (Partia Demokratyczna) napisał na Twitterze, kierując swój wpis do Donalda Trumpa, że jeśli prezydent chce spotkać kogoś, kto ma problemy z IQ, powinien porozmawiać z wchodzącą w skład jego administracji sekretarz ds. edukacji Betsy DeVos.

"Jest bogata, biała i głupsza niż ustawa przewiduje (dosł. dumber than a bag of hammers - głupsza niż torba młotków, nieprzetłumaczalny, potoczny związek frazeologiczny)" - napisał na Twitterze Huffman.

Tweet zawiera jednocześnie link do fragmentu wywiadu z DeVos w programie "60 minut". DeVos, zwolenniczka szkół publiczno-prywatnych (charter schools) unika w nim odpowiedzi na pytanie o jakość kształcenia w szkołach publicznych w jej macierzystym stanie, Michigan.

 

W umieszczonym w tweecie fragmencie wywiadu pytający kwestionuje zasadność odbierania funduszy szkołom publicznym i przekazywanie ich szkołom publiczno-prywatnym, tak jak miało to miejsce w Michigan. DeVos unika jednak bezpośredniej odpowiedzi na pytanie i wije się mówiąc, że "unika mówienia o szkołach w ogóle, ponieważ szkoły są tworzone przez uczniów, którzy do nich chodzą".

Od 1993 roku Michigan jest stanem, w którym uczniowie osiągają najniższe wyniki w testach.

Betsy DeVos jest żoną Dicka DeVosa, byłego dyrektora generalnego Amway. Majątek rodziny DeVosów szacowany jest na kilka miliardów dolarów. 

Źródło: Newsweek

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL