fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Tunezja: Partia islamistyczna zgłosiła do wyborów Żyda

Gorik Francois (Flickr) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons
Partia Odrodzenia, tunezyjskie ugrupowanie o charakterze islamistycznym, zgłosiła Żyda do zaplanowanych na maj wyborów lokalnych - zauważa Agencja Anatolia.

56-letni Simon Selame będzie startował w wyborach w Monastyrze jako kandydat niezależny. W rozmowie z Agencją Anatolia Selame podkreślił, że ma prawo uczestniczyć w wybroach jak każdy obywatel Tunezji (w kraju tym mieszka ok. 1500 Żydów).

Mówiąc o Partii Odrodzenia Selame podkreśla, że jest to "partia obywatelska, z tożsamością islamską, która jest otwarta na współczesność".

56-latek mówi, że urodził się w Monastyrze gdzie "synagoga, kościół i meczet stały obok siebie". - Nawet jeśli dzieci tego miasta wyznawały różne religie, to jednak nasza tożsamość sprawiała, że trzymaliśmy się razem - mówi.

Jeśli Selame dostanie się do lokalnych władz, będzie starał się zachęcać żydowską społeczność do uczestnictwa w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

- Jestem pewien, że wystartuje w wyborach jako niezależny kandydat z Partii Odrodzenia - mówi Selame.

Wybory lokalne zaplanowane na maj będą pierwszymi takimi wyborami od rewolucji, która doprowadziła do obalenia rządzącego krajem w latach 1987-2011 prezydenta Zajna al-Abidina ibn Alego.

Źródło: Agencja Anatolia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA