fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Lech Wałęsa apeluje, by Paweł Adamowicz nie kandydował w Gdańsku

Fotorzepa, Jerzy Dudek
W swoim biurze w Gdańsku Lech Wałęsa spotkał się z przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną. Po spotkaniu były prezydent zaapelował do Pawła Adamowicza, by wycofał się ze startu w wyborach.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz poinformował, że wystartuje w wyborach. Decyzja zaskoczyła Platformę Obywatelską, ponieważ partia nie zdecydowała, kto będzie jej kandydatem. O poparcie PO starają się Agnieszka Pomaska i Jarosław Wałęsa.

Wczoraj Adamowicz spotkał się z przewodniczącym pomorskiej PO Sławomirem Neumannem. Prezydent Gdańska powiedział po spotkaniu, że decyzji nie zmienia.

Dziś w tej sprawie Lech Wałęsa spotkał się z Grzegorzem Schetyną. Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa, na której były prezydent zaapelował do Adamowicza.

- Apeluję do mojego przyjaciela Pawła Adamowicza, by jednak podporządkował się sugestiom i aby słuchał swojej partii i nie robił rozłamu. Jest moim przyjacielem i będzie, będę go wspierał, ale niech nie robi podobnych układów, bo to nie służy porozumieniu - powiedział Wałęsa.

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że w sprawie sytuacji w Gdańsku odbędą się jeszcze konsultacje. - Zrobimy wszystko, by kandydat wsparty przez PO wygrał te wybory, żeby był kandydatem szerokiej koalicji antyPiS - to jest bardzo ważne - który da gwarancję na zwycięstwo wyborcze - mówił lider PO.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA