fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Marcin Król w TVN24: Zapanowała tyrania kłamców i głupców

Wikimdia commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license, fot. Andrzej Barabasz
- Zapanowała w naszym kraju tyrania. To jest tyrania większości. Tego obawiali się ojcowie demokracji - stwierdził w "Faktach po Faktach" profesor Marcin Król, filozof i historyk idei.

Gość programu stwierdził, że w Polsce nie ma już demokracji, a jest "tyrania większości", a także "tyrania kłamców i głupców".

Obecne działania Prawa i Sprawiedliwości profesor ocenia jako "granie na poczuciu bezpieczeństwa i na skłonności każdego człowieka do zła".

Jak mówił, obecnie w Polsce nie ma rozmowy, nie ma dialogu. - A jeśli nie ma rozmowy, to jest tylko siła. To jest bardzo przykre - mówił.

Według Króla, który sam nazywa siebie "absolutnym pesymistą" w tej kwestii, antyeuropejski nastawienie partii rządzącej przyniesie Polsce w najbliższych latach wiele zła. Ma jednak nadzieję, że w długoletniej perspektywie "PiS minie, ci ludzie znikną" - jak mówił.

Ostrzegł jednak przed okresem przejściowym, który według niego będzie bardzo gwałtowny. Ocenił, że "PiS zaszło już tak daleko, że nie będzie można go tak "delikatnie i łagodniutko, jakby chciało PO pogłaskać i odesłać w wyborach na zieloną trawkę".

- Ten rząd trzeba będzie po prostu przepędzić - stwierdził profesor. Zastrzegł jednak, że nie są to nawoływania do przemocy, a jedynie jego przewidywania.

Marcin Król dodał, że chciałby, aby  "wróciła Polska ludzi błyskotliwych, mądrych, a przede wszystkim uczciwych wewnętrznie", takich jak Winston Churchill czy Józef Piłsudski.

- To jest pech, że nie mamy wielkiego człowieka - stwierdził profesor.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA