fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Rosja testuje na Bałtyku okręty podwodne

YouTube
„Niżny Nowogród” i „Kołpino” to dwa nowe okręty rosyjskiego wojska. Marynarka wojenna przeprowadziła testy na Morzu Bałtyckim.

Dwa najnowsze okręty podwodne posiadają zmodernizowany system rakietowo-torpedowy.

Agencja TASS informuje, że okręty podwodne uczestniczyły w ćwiczeniach na Morzu Bałtyckim. Podczas manewrów przeprowadzono "polowanie" na jednostki jednostki przeciwnika i wykonano symulowany ostrzał.

Rosyjscy eksperci wojskowi chwaląc nowe wyposażenie armii podkreślają, że jednostki oznaczone kodem 636.3 mają niski poziom szumów. Okręty są trudne do wykrycia za pomocą sonarów.

Alarm dla floty

Flota stacjonująca na Morzu Kaspijskim usłyszała alarm ćwiczebny. Manewry przeprowadzono z udziałem 10 okrętów, jednostek rakietowych obrony powietrznej i piechoty morskiej. Agencja TASS podaje, że jedna z najnowszych fregat Floty Czarnomorskiej „Admirał Grigorowicz” opuściła port w Limassol na Cyprze, gdzie wcześniej uzupełniono zapasy żywności i paliwa.

"Admirał Grigorowicz" patroluje Morze Śródziemne. Operacja związana jest z zapewnieniem bezpieczeństwa rosyjskiemu lotnictwu, który stacjonuje w Syrii.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA