fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Arabia Saudyjska: Straż graniczna ostrzelała irańską łódź rybacką

Fotolia.com
Saudyjska straż graniczna otworzyła ogień do irańskiej łodzi rybackiej, zabijając jednego rybaka - podała irańska agencja Tasnim cytowana przez Reutersa.

Do incydentu doszło na wodach Zatoki Perskiej. Jak podaje agencja Tasnim dwie irańskie łodzie rybackie zostały zniesione przez fale i zostały ostrzelane przez saudyjskich pograniczników. Jeden z irańskich rybaków został zabity - takie informacje miał przekazać agencji przedstawiciel irańskiego MSW.

Majid Aqababai, dyrektor generalny w irańskim MSW zapowiada zbadanie sprawy, w celu ustalenia, czy irańskie łodzie wpłynęły na wody terytorialne Arabii Saudyjskiej, czy nie. - Ale działania podjęte przez Saudyjczyków są sprzeczne z zasadami - zastrzegł.

Reuters podaje, że Arabia Saudyjska na razie nie zajęła stanowiska w tej sprawie.

Stosunki między Iranem a Arabią Saudyjską są napięte - po zamachu samobójczym do jakiego doszło przed kilkunastoma dniami w Teheranie Iran oskarżył Arabię Saudyjską o finansowanie sunnickich terrorystów.

Rijad zaprzeczył jednak jakoby miał coś wspólnego z atakami.

Oba państwa, reprezentujące dwa odłamy islamu (Arabia Saudyjska jest krajem sunnickim, Iran - szyickim), od lat rywalizują o pozycję lidera w regionie Bliskiego Wschodu.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA