fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kwaśniewski: Macierewicz stanie przed plutonem egzekucyjnym

Składając wyjaśnienia dotyczące Misiewicza, Antoni Macierewicz stanie przed plutonem egzekucyjnym - swoimi głównymi oponentami w PiS - uważa były prezydent Aleksander Kwaśniewski

Aleksander Kwaśniewski, gość "Kropki nad i" komentował zamieszanie wokół Bartłomieja Misiewicza.

Jak pisała "Rzeczpospolita", po dwumiesięcznym urlopie i utracie stanowisk w MON Bartłomiej Misiewicz otrzymał posadę pełnomocnika zarządu PGZ z pensją 50 tys. złotych. Po medialnych doniesieniach na ten temat prezes PiS Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu go w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości oraz o powołaniu partyjnej komisji, która wyjaśni również wcześniejsze kontrowersje wokół Misiewicza (takie jak zatrudnienie w w zarządzie PGZ czy rajd służbowym samochodem do klubu w Sopocie).

Umowa o pracę z Misiewiczem została rozwiązana już dziś - za porozumieniem stron.

W skład komisji powołanej przez PiS weszli Joachim Brudziński, Mariusz Kamiński i Marek Suski. Mają wyjaśnić okoliczności, w jakich powoływany był na wysokie funkcje oraz wyjaśnić zarzuty kierowane wobec Misiewicza.

Komentując tę sytuację Aleksander Kwaśniewski powiedział, że komisja ws. Misiewicza to dla Antoniego Macierewicza "dream team" wśród plutonów egzekucyjnych. Zdaniem byłego prezydenta, szef MON stanie przed swoimi głównymi, nawet jeśli dotąd nieujawnionymi oponentami w Prawie i Sprawiedliwości.

 - Muszę przyznać, że trzy takie postacie to są postacie rzeczywiście nietuzinkowe, szczególnie w tej dziedzinie, którą mają się zająć. I to też jest dla Antoniego Macierewicza sygnał, że lekko nie będzie - ocenił Kwaśniewski.

Jego zdaniem, sprawa Misiewicza dowodzi konfliktu między prezesem PiS i jego poplecznikami a szefem MON. Macierewicz, według Kwaśniewskiego, zdobył w PiS zbyt silną pozycję, która zagraża Kaczyńskiemu.

Gość Moniki Olejnik stwierdził, że Antoni Macierewicz osiągnął ją dlatego, że jest głównym kapłanem religii smoleńskiej, a ta - najsilniejszym spoiwem wśród wyborców PiS, który katastrofę smoleńską zawłaszczył i wykorzystuje do swoich celów.

Więcej - TVN24

 

http://www.tvn24.pl/sprawa-misiewicza-w-grupie-plutonow-egzekucyjnych-to-taki-dream-team,731603,s.html

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA