fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Polityk PiS: Trwam to rzetelne dziennikarstwo

Sławomir Mielnik, Fotorzepa
- Nie może być tak, że niepokazywane są żadne pozytywne strony zmian, które realizujemy. Tylko leje się z mediów publicznych nieustanna krytyka i obrażanie rządzących – mówił w TVP Info europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Kuźmiuk komentując nowelizację ustawy medialnej, jakiej dokonał PiS, stwierdził, że jego partia "nie ma nic przeciwko krytyce pod adresem rządu PiS". Dodał jednocześnie, że nie może być jednak sytuacji, w której media publiczne "nie pokazują żadnych pozytywnych zmian" realizowanych przez obecną władzę. A jako wzór rzetelności dziennikarskiej Kuźmiuk wskazał TV Trwam. - To jest rzetelne dziennikarstwo i tego powinni uczyć. Taka sama rzetelność powinna być w telewizji publicznej - przekonywał.

Chwaląc TV Trwam Kuźmiuk przekonywał, że w telewizji tej "jest opinia rządowa, opinia opozycyjna, pokazane w sposób bardzo rzetelny i pełny". - Oddzielony od tego jest komentarz dziennikarza. Tak powinna wyglądać prezentacja wiadomości - podkreślił.

Przyjęta przez PiS nowelizacja ustawy medialnej po wejściu w życie doprowadzi do wygaszenia mandatów obecnego kierownictwa TVP i Polskiego Radia. Nowe władze mediów publicznych wskaże minister skarbu.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA