fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

W Sejmie drugie czytanie ustawy medialnej

PAP serwis codzienny/ Jacek Turczyk
Artur Bartkiewicz
Sejm najprawdopodobniej przyjmie 30 grudnia projekt nowelizacji ustawy medialnej.

19:44

Ustawa medialna została skierowana do Senatu. Sejm przerwał posiedzenie.

19:18

Sejm przyjął ustawę medialną. Za 232 posłów. 152 było przeciw, a 34 wstrzymało się od głosu.

Ustawa zakłada m.in. wygaśnięcie mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych TVP oraz Polskiego Radia.

18:40

Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która ma skrócić kadencje władz mediów publicznych. O odrzucenie projektu wnioskował klub PSL. Za odrzuceniem głosowało 155 posłów, przeciw 225, wstrzymało się 34.

18:11

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zarządził przed godz. 18 półgodzinną przerwę w obradach izby przed głosowaniem nad projektem tzw. ustawy medialnej autorstwa PiS. O przerwę wnioskował szef klubu PO Sławomir Neumann.

Neumann złożył wniosek formalny o 30-minutową przerwę dla klubu w celu zapoznania się z poprawkami do projektu. - Dochodzi do pewnych absurdów. Otrzymaliśmy te poprawki, rozumiem gdzieś na maile, żeby je przeczytać. Chcielibyśmy dostać parę minut czasu panie marszałku, bo to jest sytuacja dość kuriozalna. Mamy głosować nad czymś, czego nie mamy nawet doręczone. Panowie i panie z PiS, na te media rzucicie się za chwilę. Wytrzymacie chyba jeszcze pół godziny. O pół godziny później będzie wasz prezes w telewizji, wytrzymacie - mówił poseł.

Marszałek Sejmu zarządził przerwę, ale - jak podkreślił - "ostatniej uwagi nie słyszał". Dodał też, że od kilkudziesięciu minut posłowie mają treść poprawek na tabletach. - Decyzję o takim przekazywaniu informacji w poprzedniej kadencji Sejmu, Sejm podjął większością głosów. Osobiście nie byłem zwolennikiem takiego informowania posłów - zaznaczył.

Wcześniej - po wznowieniu obrad Sejmu po przerwie - marszałek Sejmu zamknął debatę nad projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

17.52

Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu PiS ws. kontroli operacyjnej oraz billingów.

17.44

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o służbie cywilnej.

Zakłada ona m.in. że wyższe stanowiska w SC będą obsadzane w drodze powołania.

17:18

Wiceminister kultury ds. reformy mediów Krzysztof Czabański, zapewnił, że proponowany przez PiS kształt ustawy medialnej nie jest sprzeczny z żadnymi regulacjami UE, ani nie odbiega od dotychczasowego, politycznego mechanizmu wyboru władz mediów.

- Po pierwsze jest to mechanizm polityczny, który od lat jest stosowany wobec polskich mediów publicznych, niezależnie od osłon i atrap budowanych przy okazji konkursów. Przez ostatnie kilka lat zawsze wychodziło tak, że w końcowym etapie tymi poszczególnymi mediami rządzili przedstawiciele PO, PSL i SLD, jakiego byśmy nie urządzili konkursu - powiedział PAP Czabański. Dodał też, że obecna nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji jest rozwiązaniem tymczasowym, "które prowadzi do całościowych przekształceń".

- Chodzi o to, żeby władze spółek medialnych w obecnym ustroju przygotowały się do tego przekształcenia, i współpracowały przy nim. To bardzo delikatna materia i był to główny argument, który przeważył o tym pierwszym małym kroku, jakim jest ta nowelizacja - dodał Czabański.

17.08

17.07

Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu nowelizacji ustawy o służbie cywilnej, o co wnioskował klub PO.

Za odrzuceniem projektu głosowało 187 posłów, przeciw 230, wstrzymało się 5.

17.01

Nowelizacja ustawy o służbie cywilnej autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości może skutkować nadmiernym upolitycznieniem tej służby – ostrzega w swojej opinii Krajowa Rada Radców Prawnych.

16.59

Sejm głosuje nad poprawkami do ustawy o służbie cywilnej.

16.54

16.53

Projekt tzw. ustawy medialnej autorstwa PiS po drugim czytaniu nie wróci do komisji sejmowych. Będzie głosowany w bloku głosowań, po dostarczeniu posłom zestawienia poprawek.

Taki wniosek złożył wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Poparło go 235 posłów, 197 był przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu.

16.42

Na konferencji prasowej posłanka PiS Beata Mazurek podkreśliła, że sprzeciw PO wobec zmian w mediach wynika z „nieumiejętności odnalezienia się w roli opozycji”. Z kolei jej partyjny kolega Wojciech Skurkiewicz odpierał zarzuty dotyczące uchwalania prawa nocą, za co według niego odpowiedzialność ponosi opozycja.

- Nie byłoby tak, gdyby nie ta totalna obstrukcja, którą od blisko dwóch miesięcy uskutecznia opozycja w postaci PO, Nowoczesnej i PSL. Te ciągłe wnioski o ogłaszanie przerw, odraczanie dyskusji, wnioski formalne i zwoływanie konwentu seniorów znacznie przedłużają procedowanie projektów, które zgłasza PiS i rząd Beaty Szydło. Apelujemy do opozycji o wstrzemięźliwość, jeśli chodzi o te destrukcyjne działania – apelował poseł Skurkiewicz.

16.38

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska podczas debaty nad projektem tzw. ustawy medialnej, odebrała głos posłance PiS Barbarze Bubuli i ogłosiła przerwę w obradach.

PiS uważa, że Kidawa-Błońska złamała regulamin i chce upomnienia wicemarszałek Sejmu. PO odpiera te zarzuty.

16.26

Reporterzy bez Granic, Stowarzyszenie Dziennikarzy Europejskich, Europejska Federacja Dziennikarzy i Europejska Unia Nadawców ogłosiły wspólne stanowisko krytykujące planowaną w Polsce reformę mediów publicznych.

16.20

Sejm wznowił obrady.

13.40

Oświadczenie KRRiT w związku z poselskim projektem ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji:

Projektodawcy przygotowali swoją propozycję zmian w oderwaniu od dotychczasowego dorobku demokratycznego państwa prawa, w tym bez respektowania znanego od dwudziestu lat orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który podkreślił, iż zasada niezależności publicznej radiofonii i telewizji odnosi się w szczególnie intensywny sposób do jej pozycji wobec Rządu.

12.30

W Sejmie trwa drugie czytanie ustawy medialnej. Dziś rano komisje skarbu państwa  i kultury odrzuciły wszystkie poprawki opozycji. Projekt zostanie przegłosowany najprawdopodobniej jeszcze dziś.

12.00

NRA krytykuje projekt noweli ustawy o Policji

Naczelna Rada Adwokacka opracowała opinię do poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Policji oraz niektórych innych ustaw. 

11.40

Również kluby .Nowoczesnej i PSL opowiedziały się za odrzuceniem ustawy o Policji autorstwa PiS.

11.30

Projekt PiS ws. kontroli operacyjnej oraz zasad pobierania przez służby billingów w obecnej formie nie realizuje zaleceń TK, jest sprzeczny z naszą wizją państwa i jest dla nas nie do przyjęcia - oświadczył poseł klubu Kukiz'15 Bartosz Józwiak.

11.10

Klub PO wniósł o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu posłów PiS dotyczącego kontroli operacyjnej prowadzonej przez tajne służby oraz zasad pobierania przez nie billingów.

Podczas debaty w pierwszym czytaniu projektu reprezentant PO Marek Wójcik mówił, że propozycja PiS wkracza w obszar danych internetowych, co przy braku konsultacji nad nią może powodować podobne protesty społeczne, jak sprawa umowy ACTA. Tym uzasadnił wniosek o odrzucenie projektu.

10.55

Za dalszymi pracami nad projektem nowelizacji ustawy ws. billingów i kontroli operacyjnej opowiedział się w środę w Sejmie Bogdan Rzońca (PiS). Jak dodał, wie, że projekt może być "mocno dyskutowany i mogą się pojawić sensowne poprawki".

Fot. PAP/Rafał Guz

"Wiemy, że istnieje prawo do prywatności, autonomia informacyjna jednostki. Dlatego trzeba precyzyjnie uregulować zasady i granice stosowania technik operacyjnych. I te kwestie ta ustawa reguluje" - powiedział poseł PiS.

10.30

Posłowie debatują na temat projektu nowelizacji ustawy o Policji. Projekt autorstwa PiS reguluje zasadę kontroli operacyjnej prowadzonej przez policję i służby oraz dostępu do billingów. Co pół roku szefowie służb mają składać sprawozdania na temat ściągania i wykorzystywania danych operacyjnych, a łączny okres kontroli nie może przekroczyć 18 miesięcy.

10.10

Wszystkie poprawki opozycji dotyczące małej ustawy medialnej zostały odrzucone przez komisje kultury i skarbu państwa. Projekt wraca pod obrady Sejmu.

9.15

List otwarty w sprawie nieprocedowania małej ustawy medialnej skierowali do marszałka Sejmu prezes KRRiT Jan Dworak oraz TVP Janusz Daszczyński. Zarzucają, że projekt odbiera tym instytucjom ich ustawowe kompetencje.

9.10

W Sejmie trwa posiedzenie komisji kultury i skarbu państwa, zajmujących się projektem ustawy o radiofonii i telewizji, tzw. małą ustawą medialną przygotowaną przez PiS. Wczoraj posłowie zdecydowali o skierowaniu jej do komisji.

Jak zapowiedział poseł klubu Kukiz'15 Jacek Wilk, posłowie tego ugrupowania najprawdopodobniej wstrzymają się od głosu ws. tzw. małej ustawy medialnej. Około południa ustawa ta ma wrócić do Sejmu i być może jeszcze dziś zostanie przegłosowana. 

01:47

Kwadrans przed godz. 2 w nocy z wtorku na środę Sejm przerwał obrady. Wznowi je w środę o godz. 10.

01:39

Projekt ustawy medialnej do prac w komisjach - Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu

00:55

 

00:30

23.46

 

23:37

23:35

Szałamacha pewny budżetu. Proponuje zakład o 10 tysięcy złotych. Czytaj więcej

23:30

Sejm nie zgodził się na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu budżetu na 2016 r.. Trafi on teraz do prac w komisjach.

23:24

Sejm zniósł obowiązek szkolny dla 6-latków i przedszkolny dla 5-latków. Dzieci będą obowiązkowo rozpoczynać naukę w szkole dopiero w wieku 7 lat.

23:18

Od lutego 2016 r., m.in. banki i firmy ubezpieczeniowe będą obłożone tzw. podatkiem bankowym, wynoszącym rocznie 0,44 proc. wartości ich aktywów - we wtorek Sejm uchwalił ustawę o podatku od niektórych instytucji finansowych autorstwa PiS.

22:24

Opozycja wytyka rządowi, że zbyt optymistycznie planuje wpływy do kasy państwa w 2016 r. Czytaj więcej

21:50

PiS chce, żeby jeszcze we wtorek wieczorem Sejm zajął się projektem ustawy medialnej; decyzję w tej sprawie ma podjąć Sejm w głosowaniu ok. godz. 22 - poinformowała wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) po Konwencie Seniorów. Posiedzenie przedłużono do środy.

21:26

Posłanka PiS Izabela Kloc powiedziała, że w demokracji parlamentarnej niedopuszczalne jest, by w mediach tylko i wyłącznie krytykowane pracę rządu. Czytaj więcej

20:35

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że prezes Trybunału ma prawo do różnych osobistych poglądów, jednak podstawową kwestią powinno być dla niego przestrzeganie prawa. Czytaj więcej

19:39

Projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji autorstwa PiS cofnie media publiczne do czasów rządowej kontroli - napisał prezes TVP Janusz Daszczyński do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Apeluje o nieprzyjmowanie nowelizacji. Czytaj więcej

17:30

Ewidentnie nie stać was na wyższą kwotę wolną od podatku, o której była mowa w kampanii wyborczej i nie stać was na całoroczny program 500+; nie macie pomysłu na Polskę i nie umiecie liczyć - mówił lider Nowoczesnej Ryszard Petru do PiS podczas sejmowej debaty dot. projektu budżetu na 2016 r.

Petru pytał o propozycję dotyczącą wyższej kwoty wolnej od podatku. "My ją poprzemy, tylko wprowadźcie ją. (...) Blokujecie tę propozycję sami, bo nie macie na nią pieniędzy" - ocenił.

"Kiedy będzie kwota wolna, bo na razie ta dobra zmiana, o której mówiliście, to jest ułaskawienie jednego z ministrów, atrapa z Trybunału, ustawa umożliwiająca inwigilację Polaków, przejęcie kadrowe mediów publicznych" - mówił lider Nowoczesnej.

17:11

PSL będzie zgłaszało poprawki do zaprezentowanego projektu budżetu - oświadczył w Sejmie Władysław Kosiniak- Kamysz w imieniu swojego klubu. Podkreślił, że dla ludowców najważniejsze są finanse polskich rodzin.

16:51

Rząd chce kontynuować zadłużanie obecnych i przyszłych pokoleń Polaków - mówił w Sejmie przewodniczący klubu Kukiz'15 Paweł Kukiz podczas pierwszego czytania projektu budżetu na 2016 r.

Projekt przyszłorocznego budżetu zakłada, że deficyt budżetowy nie przekroczy 54,7 mld zł; wzrost PKB wyniesie 3,8 proc.; średnioroczna inflacja - 1,7 proc.; a deficyt sektora finansów publicznych spadnie do 2,8 proc. PKB. 

"Na przygotowanie tego budżetu Prawo i Sprawiedliwość miało 8 lat. I co Prawo i Sprawiedliwość zrobiło? Tak naprawdę skopiowało budżet Platformy, zrobiło kilka drobnych korekt i powiększyło deficyt budżetowy" - stwierdził Kukiz podczas sejmowej debaty.

"Rząd chce kontynuować zadłużanie obecnych i przyszłych pokoleń Polaków. Dziś każde dziecko rodzi się z długiem 82 tys. zł. Tymczasem przedstawiacie budżet z rekordowym (...) deficytem 55 mld (złotych). Jak bardzo jeszcze chcecie zadłużać kolejne pokolenia - nasze dzieci, nasze wnuki?" - pytał przedstawicieli rządu przewodniczący klubu Kukiz'15.

16:47

Rząd będzie prowadzić inną politykę gospodarczą niż poprzednicy, będziemy wspierać polskie rodziny, a nie zagraniczne korporacje - mówiła premier Beata Szydło we wtorek w Sejmie podczas debaty nad projektem budżetu na 2016 r.

Szefowa rządu zabrała głos poza kolejnością podczas wtorkowego pierwszego czytania projektu przyszłorocznego budżetu. 

Szydło polemizowała m.in. z krytycznym wobec projektu ustawy budżetowej na 2016 r. wystąpieniem szefa klubu PO Sławomira Neumanna. Czytaj więcej

16:42

PiS zepsuło dobry i bezpieczny budżet na 2016 r. przygotowany przez rząd PO, przedstawiło nierealistyczny plan dochodów, który położy się cieniem na finansach publicznych w kolejnych latach – ocenił we wtorek w Sejmie szef klubu PO Sławomir Neumann.

Podkreślił, że z tych powodów jego partia nie może poprzeć projektu ustawy budżetowej na 2016 r. Jego pierwsze czytanie rozpoczęło się w Sejmie we wtorek po południu. 

"Otrzymaliście w spadku po rządzie Platformy dobry budżet, otrzymaliście gospodarkę, która rozwija się w dobrym tempie, i zepsuliście budżet, a szczególnie zepsuliście go po stronie dochodowej" – powiedział Neumann, zwracając się do premier Beaty Szydło i jej ministrów.

16:38

Każdy budżet roku wyborów jest kompromisem między celami ekipy rządzącej, a tym, co pozostawili poprzednicy, dlatego z konieczności projekt budżetu na 2016 rok jest bardzo konserwatywny - ocenił Jerzy Żyżyński (PiS) podczas wtorkowej debaty nad projektem budżetu na przyszły rok.

"Państwo nie tworzy budżetu dla siebie, ale tworzy, by finansować instytucje dostarczające dóbr publicznych społeczeństwu" - podkreślił Żyżyński.

Poseł dodał, że zdrowe ekonomicznie państwo tworzy budżet z pewnym deficytem (54,7 mld zł). "Deficyt sprzyja wzrostowi gospodarczemu i zyskom przedsiębiorstw" - zaznaczył polityk.

16:37

Za trzy dni nowy rok, rok w którym Polska zacznie realizować najbardziej ambitny program wsparcia rodzin. Czytaj więcej

16:29

Nie wycofujemy się z rządowego programu „Studia dla wybitnych" - zapewnił minister nauki Jarosław Gowin. Podkreślił, że rząd chce, aby program był akceptowalny dla środowisk akademickich.

16:22

15:53

"Zakładamy, że dynamika wzrostu Produktu Krajowego Brutto będzie wynosiła 3,8 proc." - podkreślił minister finansów. Jak mówił, tę prognozę "urealnia" program 500 plus, bo - jego zdaniem - stanowi "nie tylko wysiłek po stronie budżetu, ale także jest bardzo silnym bodźcem popytowym".

"Pod koniec 2016 roku globalny PKB Polski sięgnie niemal 1,9 biliona złotych, a poziom psychologiczny - 2 bilionów złotych - przekroczy w kolejnych dwóch latach, a więc w 2018 r." - zaznaczył szef resortu finansów.

15:44

Szałamacha podkreślił, że zasadniczym programem, który budżet pozwoli sfinansować, jest projekt wypłat 500 złotych na każde dziecko. 

Minister finansów mówił o celach, jakie przyświecały PiS przy przygotowywaniu tego programu. Pierwszy cel, mówił, związany jest z tym, że "polskość jest wartością" dla rządzącego ugrupowania, ale ostatnio "polskość się zwija". 

Zdaniem ministra, przyczynia się do tego malejący przyrost naturalny, ostatnio znów ujemny, a także wyjazdy Polaków za granicę. Z kolei dotychczasowe elity polityczne - jak mówił Szałamacha - nie potrafiły udzielić na ten problem właściwej odpowiedzi.

15:37

W projekcie zaplanowano dochody budżetu państwa w wysokości 313 mld 788 mln 526 tys. zł i wydatki w wysokości 368 mld 528 mln 526 tys. zł. Deficyt nie powinien przekroczyć 54 mld 740 mln zł.

15:16

Po przerwie Sejm rozpoczął pierwsze czytanie projektu ustawy o budżecie państwa na przyszły rok. Założenia przedstawia minister finansów Paweł Szałamacha.

15:11

15:06

Pięciominutowa przerwa po skończonej debacie nad projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

15:04

W drugim czytaniu klub PiS złożył poprawkę do projektu zmian ustawy o służbie cywilnej, by wyższe stanowiska w służbie cywilnej były obsadzane w drodze powołania, a nie konkursu.

15:03

PO i Nowoczesna są przeciw poselskiemu projektowi nowelizacji ustawy o systemie oświaty znoszącej obowiązek szkolny dla sześciolatków. Za projektem jest PiS. Klub Kukiz’15 zapowiedział wstrzymanie się od głosu.

15:02

Założeń nowelizacji ustawy o systemie oświaty broni podczas debaty w Sejmie minister edukacji Anna Zalewska.

14:58

PO we wniosku do Trybunału Konstytucyjnego wnosi o uznanie za niezgodną z konstytucją całej nowelizacji ustawy o TK.

14:39

- Projekt ustawy o policji wyłącznie realizuje orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego - powiedział na konferencji szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

14:16

Polska z prymusa i przykładu sukcesu stała się problemem dla Europy - powiedział szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna (PO).

Przypomniał, że w najbliższym czasie sytuacją w Polsce mają się zająć Rada Europy, europarlament i Komisja Europejska.

14:11

- O zgodności z konstytucją nie może orzekać prezes Kaczyński, prezydent Duda czy premier Szydło, tylko Trybunał - powiedział na konferencji prasowej przed Trybunałem Konstytucyjnym były minister sprawiedliwości Borys Budka.

14:10

13:54

W drugim czytaniu klub PiS złożył poprawkę do projektu zmian ustawy o służbie cywilnej. Chodzi o to, by wyższe stanowiska w służbie cywilnej były obsadzane w drodze powołania, a nie konkursu.

Podczas debaty PO i PSL złożyły wnioski o odrzucenie projektu nowelizacji w całości. Kluby Kukiz'15 i .Nowoczesna zadeklarowały, że są gotowe poprzeć projekt PiS, ale tylko w wersji przyjętej po pierwszym czytaniu przez sejmową Komisję Administracji i Spraw Wewnętrznych.

13:41

Nie wyobrażam sobie, żeby przyjęta i podpisana przez prezydenta nowelizacja ustawy o TK nie była respektowana przez Trybunał - powiedziała rzecznik prasowa rządu Elżbieta Witek.

Dodała, że sytuacja taka oznaczałaby, że prezes TK nie respektuje prawa.

13:38

Jeżeli media wyobrażają sobie, że będą zajmować Polaków krytykowaniem naszych zmian, to trzeba to przerwać - powiedział w Sejmie wicemarszałek Ryszard Terlecki z PiS o nowelizacji ustawy medialnej.

13:25

PiS chodzi tylko o to, by funkcje kierownicze w mediach publicznych sprawowały osoby związane z PiS - powiedziała na konferencji w Sejmie Małgorzata Kidawa-Błońska.

Dodała, że "PiS nie zaczyna od reformy mediów publicznych, tylko od obsadzania stanowisk".

Iwona Śledzińska-Katarasińska powiedziała z kolei, że w nowej ustawie medialnej nie ma kryteriów, jakie mają spełniać kandydaci na kierownicze stanowiska w mediach publicznych.

13:13

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym.

13:07

Trwa debata nad projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Przemawia była minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.

13:01

Jak podaje TVP Info, pierwsze czytanie ustawy budżetowej zostało przesunięte i rozpocznie się ok. godz. 14.00.

12:57

Sejm zajmuje się projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Założenie projektu przedstawia poseł Marzena Machałek.

Główne założenia to:

- zniesienie obowiązku szkolnego dla 6-latków i przedszkolnego dla 5-latków

- obowiązek szkolny będą miały dzieci 7-letnie

- dzieci 6-letnie zostaną objęte obowiązkiem odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego.

12:52

Niedługo w Sejmie (o godz. 13) odbędzie się konferencja prasowa PO z udziałem Krzysztofa Brejzy oraz Marka Wójcika. Temat konferencji: "PiS wprowadza inwigilację w internecie".

12:50

Dziś w Sejmie posłowie będą decydować czy podnieść stawkę podatku dla banków i ubezpieczycieli. Jednocześnie proponowane jest wyłączenie obligacji skarbowych z opodatkowania.

12:48

O godz. 14 w Warszawie przed budynkiem Trybunału Konstytucyjnego odbędzie się briefing prasowy Borysa Budki i Krzysztofa Brejzy. Będą mówić o złożeniu wniosku o stwierdzenie niezgodności z konstytucją ustawy o TK.

12:34

Wydatkowanie ogromnej kwoty 9 mld euro w ramach środków UE na lata 2007-2013 jest zagrożone; dlatego przygotowany został plan naprawczy - poinformował na konferencji wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

12:29

Poselski projekt ustawy nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji – tzw. mała nowelizacja ustawy medialnej – został skierowany do I czytania - podaje portal 300polityka.pl

11:50

Nie ma szansy na podwyżkę kwoty wolnej od podatku w przyszłym roku. Przeciw podwyżce Ministerstwo Finansów.

11:37

Nowelizacja ustawy o Policji nie zawiera nowych rozwiązań i wykonuje wyrok TK; mówienie o inwigilacji to kłamstwo - powiedział we wtorek minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

11:00

 

10:35

PO we wniosku do Trybunału Konstytucyjnego wnosi o uznanie za niezgodną z konstytucją całej nowelizacji ustawy o TK, która w poniedziałek została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę i tego samego dnia weszła w życie - poinformowali politycy Platformy.

10.28

Wygaśnięcie mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji autorstwa grupy posłów PiS, którym jeszcze na tym posiedzeniu może zająć się Sejm.

PO zgłasza sprzeciw wobec ustawy:

 

Na posiedzeniu, które rozpoczęło się we wtorek po godz. 9. , Sejm zajmie się projektem nowelizacji ustawy o Policji, prawdopodobnie zajmie się też projektem tzw ustawy medialnej - poinformowali członkowie Konwentu Seniorów.

Na porannym posiedzeniu Konwentu klub PiS złożył wnioski o poszerzenie porządku obrad zaplanowanego na jeden dzień posiedzenia, o te dwa projekty.

Sejm zajmie się także projektem przyszłorocznego budżetu, projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty oraz zmianami w ustawie o służbie cywilnej.

Źródło: rp.pl/ PAP/ TVN24/ TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA