fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Choinka i bombki w firmowych kosztach

Kwoty wydatkowane na świąteczny wystrój nie są wydatkami na reprezentację
123RF
W okresie Bożego Narodzenia w większości firm pojawiają się efektowne dekoracje. Służy to budowaniu pozytywnej atmosfery w kontaktach z klientami, a tym samym może wpływać na zwiększenie obrotów. Wydatki na ozdoby i świąteczny wystrój można więc zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym ulice miast i innych miejscowości przyozdabiane są w liczne świąteczne atrybuty. Wystrój ten mają także niemal wszystkie wystawy i wnętrza sklepów, które w tym czasie odnotowują znaczny wzrost sprzedaży podyktowany gorączką świątecznych zakupów. Choinka oraz inne ozdoby świąteczne znajdują już tradycyjnie swoje miejsce także w siedzibach firm, biurach, zakładach czy innych przedsiębiorstwach. Czy zatem przedsiębiorca ma możliwość zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie tego typu ozdób, które w sposób bezpośredni nie wpływają na osiągane przychody?

Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o PIT (art. 15 ust. 1 ustawy o CIT) za koszty uzyskania przychodów uznaje się koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodu bądź zachowania albo zabezpieczenia jego źródła z wyjątkiem tych, które wymienione zostały jako koszty nieuznawane za koszty podatkowe (wskazane odpowiednio w art. 23 ust....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA