fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nadzór udziałowca nie jest przychodem z nieodpłatnego świadczenia - interpretacja podatkowa

123RF
W przypadku zrzeczenia się wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji członka rady nadzorczej oraz komitetu audytu przez jej członków, spółka zależna nie powinna rozpoznać przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia.

Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 20 listopada 2019 r. (0111-KDIB1-1.4010.395.2019.1.ŚS).

Z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej wystąpiła spółka wchodząca w skład podatkowej grupy kapitałowej. Podstawową działalnością wnioskodawcy jest świadczenie usług leasingowych oraz usług zarządzania flotą.

Wyłącznym akcjonariuszem wnioskodawcy jest spółka akcyjna X. Z kolei wyłącznym akcjonariuszem spółki akcyjnej X jest bank. Nadzór właścicielski banku oraz akcjonariusza nad spółką odbywa się m.in. poprzez radę nadzorczą spółki liczącą od pięciu do dziewięciu członków powoływanych i odwoływanych przez walne zgromadzenie. W ramach nadzoru właścicielskiego nad wnioskodawcą, do pełnienia funkcji członka rady nadzorczej został oddelegowany pracownik banku (zatrudniony na podstawie umowy o pracę) oraz trzech członków zarządu akcjonariusza. Dodatkowo, w komitecie audytu powołanym przez radę nadzorczą jedna z trzech osób je...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA