fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czy gadżet firmowy jest przychodem pracownika

123rf
Gadżety nieodpłatnie przekazane pracownikom przez spółkę, przedstawiające jej znak firmowy, nie stanowią przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń, podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Tak uznał minister finansów 18 września 2015 r., zmieniając z urzędu interpretację indywidualną Izby Skarbowej w Poznaniu (DD3.8222.2.383.2015.KDJ).

Wnioskodawca jest pracodawcą zatrudniającym pracowników w rozumieniu przepisów kodeksu pracy. Wnioskodawca, w ramach strategii rozwoju firmy, opracował nowe logo spółki. Jednocześnie planuje rozpoczęcie kampanii, w ramach której przekaże nieodpłatnie swoim pracownikom zestawy startowe zawierające akcesoria z nowym logo firmy. W ramach zestawu przekazane zostaną m.in. kubki termiczne, długopisy, torby śniadaniowe i tzw. smycze. Każdy z przekazanych gadżetów opatrzony będzie nowym logo spółki. Działania te mają na celu zwiększenie identyfikacji pracowników z nowym wizerunkiem spółki.

Organ podatkowy w pierwotnie wydanej interpretacji indywidualnej uznał za nieprawidłowe stanowisko wnioskodawcy, że nieodpłatne przekazanie pracownikom artykułów mających na celu promocję nowego logo firmy nie stanowi dla prac...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA