fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przewodnik dla osoby niewidomej z ulgą podatkową

www.sxc.hu
Przedsiębiorca ma prawo pomniejszyć swój przychód o wydatki na opłacenie przewodników dla będących na jego utrzymaniu osób niewidomych I lub II grupy inwalidztwa. Rocznie może uwzględnić z tego tytułu 2280 zł.

Prowadzę działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych (skala podatkowa). Mam na utrzymaniu niewidomą żonę (ma I grupę inwalidzką). Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej mogę odliczyć od dochodu wydatki poniesione na opłacenie przewodnika? – pyta czytelnik.

Podstawą obliczenia podatku jest dochód po odliczeniu kwot m.in. wydatków na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych, poniesionych w roku podatkowym przez podatnika będącego osobą niepełnosprawną lub podatnika, na którego utrzymaniu są osoby niepełnosprawne (zob. art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o PIT).

Wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych poniesione w roku podatkowym (kalendarzowym) przez podatnika będącego osobą niepełnosprawną lub podatnika, na którego utrzymaniu są osoby niepełnosprawne, podlegają odliczeniu od dochodu, a tym samym zmniejszają podstawę opodatkowania podatkiem do...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA